Ось уже протягом двох місяців усередині Вас розвивається нове життя! Самопочуття на восьмому тижні вагітності не буде кардинально відрізнятися від 7 тижня: організм поступово адаптується до змін, що відбуваються, тобто токсикоз, слиновиділення, незвичні реакції на звичні запахи супроводжуватимуть Вас як і раніше.

Організм майбутньої мами зараз налаштований на підвищене вироблення прогестерону, в результаті чого можуть спостерігатися такі труднощі:
проблеми з випорожненням;
зниження апетиту;
часта печія і метеоризм.

Крім того, на цьому терміні вагітні жінки говорять про те, що відчувають слабкість, сонливість і стомлюваність. У деяких загострюється вже наявний токсикоз. Зверніть увагу: блювота один-два рази на добу вважається допустимою нормою!

Занадто часте блювання потребує звернення до лікаря, тому що це може негативно позначитися на стані плоду!

Як справи у Вашого малюка?

Він зараз, як і раніше, зайнятий активним розвитком: вдосконалює свої внутрішні органи і системи, підріс до 15 мм і важить цілих три грами! Якби Ви могли його зараз побачити, то відзначили б, як сильно він вже схожий на крихітну людинку. Його серце зайняте важливим процесом поділу на камери, відбувається формування нервової системи, кістки стають міцнішими. Хрящова тканина скелета малюка замінюється на кісткову, а мозок починає активно функціонувати.

До цього моменту практично весь організм Вашої крихітки сформувався і протягом наступних 7 місяців він продовжуватиме свій розвиток.

8 тиждень вагітності: Ваші відчуття

Щодня Ваша матка збільшується у розмірі, і це може провокувати подразнення сідничного нерва, біль у спині, тазу і стегнах. З цієї ж причини частішає сечовипускання. Якщо Ви помітили хворобливі відчуття, зверніться до лікаря для виключення циститу або пієлонефриту.

Зараз Ви можете відчувати сонливість і слабкість. Не лякайтеся і не змушуйте себе працювати цілий день, якщо відчуваєте, що на роботі висидіти важко. До кінця другого місяця у Вашому організмі акумулюється найбільша кількість прогестерону і ХГЛ, внаслідок чого знижується працездатність.

8 неделя беременности, Прегна-5, pregna-5, календарь беременностиРекомендації для 8 тижня вагітності

Основною проблемою вагітних жінок на 8 тижні є токсикоз, і тому куштування навіть найулюбленіших страв може стати проблематичним. Що робити?

вживайте їжу маленькими порціями;
відмовтеся від гарячих напоїв на користь прохолодного чаю (для смаку можна додавати мед)
не відмовляйтеся від білка, який необхідний як Вам, так і малюкові;
кальцій, який міститься у молочних продуктах, важливий для формування кісткової тканини малюка. А для того, щоб він краще засвоювався, потрібен вітамін D3, який в необхідному для вагітної добовому дозуванні міститься в одній капсулі Прегна-5;
відмовтеся від смажених і жирних страв, вони можуть спровокувати виникнення печії.

Якщо у Вас були хронічні захворювання, лікар, під наглядом якого Ви знаходитеся, повинен бути проінформований, що Ви чекаєте на малюка! Пам’ятайте, що не всі медикаменти прийнятні для вагітної, оскільки можуть шкодити здоров’ю плода.

Саме зараз час пройти огляд у терапевта, переконатися в коректній роботі ендокринної системи і серця. У деяких випадках жінка може бути направлена до стоматолога та окуліста.

БМайбутній тато теж повинен перевірити стан здоров’я (флюорографія, кров на ЗПСШ).

Що потрібно обов’язково додати в меню?

достатню кількість овочів і фруктів;
повільні вуглеводи (каші);
відварне м’ясо і кисломолочні продукти.

І будьте до себе уважні, адже тепер про свої бажання Вам буде говорити і малюк! ☺