Овуляція і сприятливі для зачаття дні

Кожна пара, яка знаходиться в процесі планування малюка, знає, що найбільш сприятливі дні для зачаття припадають на період овуляції. Шанси, що запліднення відбудеться, значно зростають, якщо правильно визначити день овуляції, наприклад, використовуючи календар овуляції.

Знайти в аптеках:

Овуляція: як все відбувається?

В середньому менструальний цикл триває 28 днів, а овуляція відбувається орієнтовно в його середині. Період з 1 дня менструації до овуляції називається фолікулярної фазою, а наступні 12-16 днів — лютеїновою фазою.

Протягом фолікулярної фази циклу в яєчниках починають розвиватися 5-12 фолікулів, з яких виділяється домінантний фолікул. Домінантний фолікул в процесі росту і розвитку продукує естрадіол. Коли рівень естрогену досягає піку, відбувається викид лютеїнізуючого гормону (ЛГ), дозрівання домінантного фолікула завершується і вивільняється зріла і готова до запліднення яйцеклітина. Цей процес вивільнення яйцеклітини і називається овуляцією. Скільки триває овуляція? Насправді точну кількість днів назвати не можна, так як кожен організм індивідуальний. В середньому тривалість овуляції становить кілька днів.

прегна, овуляция, беременность, прегна5, pregna5
Симптоми овуляції: як не прогавити?

 

  • Овуляторний синдром. Під час овуляції Ви можете відчувати тягнучий біль внизу живота, і якщо він приносить тільки легкий дискомфорт, то причини для хвилювання немає. У разі, коли болі яскраво виражені, є привід звернутися до лікаря, оскільки вони можуть сигналізувати про розвиток кісти та інших «жіночих хвороб».
  • Базальна температура.. Не всі жінки користуються цим методом, але при плануванні вагітності він важливий. Почніть вести щоденник БТ і щоранку, не встаючи з ліжка, вимірювати її. Під час овуляції БТ знижується в середньому на 0,2⁰С, у другій фазі циклу БТ підвищується мінімум на 0,4 ⁰ і залишається на цьому рівні майже до настання нового циклу. При настанні вагітності базальна температура стабільно підвищена.
  • Виділення. ГГормон естроген безпосередньо впливає на зміни цервікальних виділень: протягом циклу вони можуть бути як слизовими, так і кремоподібними і водянистими. У період «вікна фертильності» вони стають тягучими і прозорими, як яєчний білок. Саме така консистенція забезпечує сперматозоїду лужний захист від кислого середовища піхви і сприяє його потраплянню до яйцеклітини.
  • Також до другорядних симптомів овуляції відносять: підвищену чутливість грудей і лібідо, прилив сил і загострення органів відчуттів.

Сучасним і одним з найбільш точних методів визначення овуляції є домашній тест на овуляцію у вигляді тест-смужок.. Їх дія заснована на фіксації моменту збільшення в сечі рівня лютеїнізуючого гормону. Якщо Ви будете уважні, то, можливо, вже в наступному циклі поповните лави майбутніх мам!