Починається 33 тиждень вагітності! Незважаючи на такий міцний емоційний зв’язок, малюк стає цілком самостійним. Матка продовжує підніматися над пупком, зараз вона вища на 13 сантиметрів, а пупок з положення «всередині» вийшов «назовні». Збільшення ваги на сьогоднішній день знаходиться в межах 9-13 кілограмів і надалі Вам слід ретельно контролювати свій раціон. Намагайтеся не переїдати, щоб не створювати додаткового навантаження для серця.

Багатьом жінкам дробне харчування допомагає контролювати вагу. Їжте овочі, фрукти (краще у першій половині дня), каші. Чим більше здорових страв буде на Вашому столі, тим краще Ви будете себе почувати, тим здоровішим буде малюк.

Цікаво, у Вас вже з’явився свій рецепт, як подолати можливе нетримання? Найнеприємніше, що часті позиви трапляються не тільки вдень, але і вночі, через що майбутні мами погано сплять і до ранку можуть відчувати себе втомленими. На тлі нав’язливих думок про майбутні пологи, безсоння може стати справжнім випробуванням! Спробуйте випивати склянку теплого молока перед сном, воно заспокійливо діє на організм, ходіть на вечірні прогулянки, приділяйте час речам, які Вам подобаються і приносять задоволення.

Однак, не тільки надумані проблеми впливають на настрій і самопочуття майбутньої мами. Біль, що виникає внаслідок розширення тазового дна, судоми, печія також грають свою роль. На 32-му тижні Ви могли помітити, що ясна стали більш чутливими і почали кровоточити. Підберіть спеціальні засоби для догляду за порожниною рота, щоб попередити розвиток пародонтиту та гінгівіту.

Може виникнути набряк слизової носу, який провокує гормон вагітності. Не варто купувати звичні засоби для носа, краще скористайтеся натуральними препаратами на основі морської солі. Корисно буде завести звичку регулярно провітрювати кімнату та з’ясувати, що може бути причиною алергічної реакції.

pregnancy, pregna5, pregna, 33 неделя беременностиА поки Ви розмірковуєте, що справа в кішці або пилу, Ваш організм ретельніше готується до народження малюка. На грудях, що значно збільшились, проявляються вени, а обсяг крові став більше на 5,5 літрів, щоб Ваш малюк отримував все необхідне.

Вам слід знати, що в окремих випадках, але все ж таки трапляється, передчасне відшарування плаценти. При нормальному перебігу вагітності вона «виходить» після народження малюка. Симптомами відшарування плаценти є різкий біль і кровотеча, такий стан вимагає негайного звернення до лікаря.

33 тиждень вагітності: чим займається малюк?

Чи пам’ятаєте Ви, що зараз його зріст і вага залежать від генетичної схильності? «Стандарти» свідчать про те, що на 33 тижні вагітності малюк важить приблизно 2 кілограми, а його зріст досягає 44 сантиметрів. Він вже сам вирішує, коли пора відпочити, а коли пограти, коли «покликати» маму, і коли протягнути до неї ручки. Звичайно, більшу частину часу малюк проводить уві сні, і, як Ви вже знаєте, йому навіть сняться сни.

Після пробудження малюк аналізує ситуацію, слухає, що відбувається у зовнішньому світі, про що говорить мама, розглядає, чи нічого не змінилося навколо. Відбувається «калібрування» нюху і смакових рецепторів, він вже знає смак солодкого, солоного, гіркого і кислого, а Ви трохи знаєте про його уподобання. Малюк не любить незнайомі запахи, тому експерименти з парфумами та оліями залиште на потім.

Викочується пушок, що вкривав тіло малюка, залишається місцями первородна змазка. Шкіра малюка дуже чутлива, тому Ваші погладжування йому дуже подобаються!

Незважаючи на те, що координація поступово відточується, рухи малюка будуть хаотичними ще кілька перших років його життя. Стінки судин малюка стають міцнішими, нирки на всю потужність фільтрують відходи. Протягом кожного дня організм вдосконалює свою роботу дихальна та серцева система, інші вже розвинуті майже ідеально.

В легенях поки ще накопичується сурфактант. Збільшується маса серця в поміж передсердями лишається отвір, котрий закриється тільки після першого вдиху.

Малюк настійно накопичує жировий прошарок, завдяки якому він все краще підтримує тепловий баланс. Міцніють м’язи, втім, Ви і так могли це вже помітити по силі його поштовхів 🙂 До кінця цього тижня звичні Вам «привіти» зсередини будуть мати трохи інший характер: їх локалізація переміститься в зону ребер. Чи знаєте Ви, про що це свідчить? Про те, що малюк займає правильно положення, тобто, головою донизу! При цьому, якщо він все ще випробовує Ваше терпіння, не поспішайте бити тривогу, деякі дітки прямо на останніх тижнях роблять мамі подарунок.

Спілкуйтеся з непосидою, погладьте його і кажіть йому, що будете дуже раді, якщо він займе правильне положення. Йому стає дуже тісно в животику, оскільки його крихітний організм націлений на зростання. Він знає пісеньки, які Ви співаєте, і вже навіть, як сказала би доросла людина, склав свій «плейлист» 🙂

Ви вже обрали перший одяг для малюка? Для початку необхідно купити боді, чоловічки, конвертики, постільні комплекти.

беременность, прегна-5, 33 неделя беременностиРекомендації на 33 тижні

Як вже неодноразово говорилося, будьте максимально уважні до себе, оскільки нездужанням організм в першу чергу говорить про те, що відбувається не з Вами, а з малюком. Звертайте увагу на тренувальні перейми, носіть з собою обмінну карту, на випадок, якщо пологи розпочнуться раніше визначеного терміну.

Попереду найважливіша і відповідальна подія!

Стосовно аналізів, Вас чекає: вимірювання тиску, аналіз сечі, вимірювання висоти дна матки, вимір величини плоду, огляд ніг на наявність варикозного розширення вен. Лікар також може досліджувати активність малюка і стан матки.

І найцікавіше! Час приймати важливе рішення: чи буде тато присутній під час появи малюка? Чому саме зараз? Якщо Ваша родина «підтримує» партнерські пологи то татові слід зробити флюорографію.

І пам’ятайте, що малюкові дуже подобається, коли в сім’ї панує взаєморозуміння!