20 неделя беременности, прегна-5Пам’ятаєте, звідки, за одною з версій, з’являються діти? Так ось: зараз, на 20 тижні вагітності, Ваш малюк цілком міг би поміститися в один з качанчиків капусти, що ростуть на Вашій дачі!

Кажуть, що вагітність ̶ це найкрасивіший період у житті жінки, і зараз Ви особливо чарівні! Животик продовжує округлятися, і оскільки зараз матка, що росте, підпирає пупок, він може стати більш об’ємним. Також триває зростання грудей, і цей процес не зупинятиметься аж до пологів. Підберіть нижню білизну з натуральних тканин, в якій Ви почуватимете себе максимально комфортно. Як зазначалось раніше, зараз у Вашому організмі «лад наводить» матка: вона розсовує внутрішні органи і тисне на них, внаслідок чого Ви можете відчувати печію, труднощі з диханням і вже знайомі часті позиви до сечовипускання. На 20 тижні Ви можете не відчувати, що організм сигналізує про необхідність відвідати вбиральню, з огляду на блокування відповідних нервових закінчень. Зараз Вам слід просто регулярно відвідувати вбиральню, навіть якщо Ви не відчуваєте, що «вже час».

Під час вагітності нирки майбутньої мами виконують роботу одразу за два організми, тому лікар регулярно відправлятиме Вас на аналіз сечі для перевірки її на наявність білку. Не ігноруйте ці рекомендації, оскільки вчасно помічене порушення в роботі нирок допоможе уникнути серйозних наслідків.

Другий триместр вагітності – час, коли жінка може помітити початок розвитку варикозу. Причини прості: кров циркулює в іншому режимі, збільшується вага і розмір матки. Не хвилюйтеся і намагайтеся скорегувати режим дня таким чином, щоб проводити більше часу в стані спокою. Найбільш неприємним наслідком варикозу може стати розвиток геморою.

Якщо у Вас стала часто з’являтися задишка, не поспішайте пов’язувати це з проблемами серця, скоріш за все це внутрішні органи, що піднялися аж до діафрагми. Перед пологами плід опуститься і дихати стане значно легше.

На 20 тижні вагітності Вам слід суворо дотримуватися питного режиму, щоб уникнути затримки рідини в організмі. Пам’ятайте про норму: 1,5-2 літри води в день. Дотримання цього режиму позитивно вплине на Ваше самопочуття і здоров’я. Якщо в організмі буде дефіцит рідини, то та, що буде надходити, почне затримуватися «про запас».

20 тиждень вагітності ̶ час, коли Ви відчуваєте кожен рух малюка, можете передбачати спить він чи грається з Вами. З обов’язкових обстежень Вас чекає УЗД, під час якого лікар виключить можливість розвитку вроджених патологій.

Що нового у малюка?

Ваш малюк вже може самостійно впоратися з різного роду інфекціями! І все завдяки білим кров’яним тільцям, що з’явилися в його крові. У нього з’явилися гастрономічні уподобання: коли Ви їсте те, що йому подобається, він радіє, коли віддаєте перевагу «стравам», які він не любить, скоріше за все, скривиться.

Серце малюка б’ється зі швидкістю 130-150 ударів на хвилину, а коли він чує Ваш голос, серцебиття прискорюється! Оченята Вашого малюка все ще закриті, але будьте впевнені, це не заважає йому орієнтуватися в тому, що відбувається навколо і крутитися всередині Вас.

20 тиждень вагітності: основні рекомендації

Визнайте, Ви звикли все робити самостійно? Чи вмієте попросити про допомогу? Якщо хочете донести пакети з магазину в своїх руках і заховані на верхніх полицях смаколики дістати, то час міняти звички. Є багато страшних історій на цю тему, але основна проблема полягає в тому, що Ви елементарно можете втратити рівновагу. Стосовно шопінгу, намагайтеся розкладати покупки рівномірно в два пакети і нести в обох руках.

Надмірно емоційні матусі можуть відчувати тривожність. Замість того, щоб впадати в паніку, постарайтеся зрозуміти, що викликало тривогу. Багато жінок безпідставно хвилюються за малюка, дехто починає сумніватися чи готові вони стати матусями. Поговоріть з близькими людьми, поділіться своїми хвилюваннями і пам’ятайте, що малюк відчуває Вас, негативні думки впливають на його самопочуття.

До Вашої зустрічі залишилося зовсім небагато часу!