12 тиждень вагітності ̶ передостанній тиждень першого триместру вагітності. Слабкість і погане самопочуття відступають, а за підтримку здоров’я малюка тепер нестиме відповідальність плацента. Гарна новина: тепер ризик самовільного переривання вагітності значно нижчий, ніж раніше!

беременность, прегна, pregna-5, pregna5, 12 неделя беременностиЗ дня останньої менструації Ваша матка виросла на цілих 10 сантиметрів, і, зважаючи на свій розмір, вона більше не вміщається в зоні таза та піднімається вище. Якщо Вас мучили часті позиви до сечовипускання, тепер їх стане значно менше. Проте, не розслабляйтеся і не лякайтеся виникнення можливої печії та проблем зі стулом і в разі їх виникнення проаналізуйте та перегляньте харчування в разі потреби.

Пам’ятаєте, що у Вас на 25% збільшився об’єм крові? З цієї причини на 12 тижні вагітності Ви можете помічати підвищення артеріального тиску і підвищений пульс. Якщо три попередніх місяці Ви відчували нездужання, то тепер, нарешті, Вам стане краще. При цьому, гормональна перебудова продовжується і може проявлятися роздратованістю, в’ялістю, сонливістю та слабкістю.

Зараз Ви можете спостерігати цікавий момент: організм активно готується до нової ролі і може проявитись надмірна вразливість і чутливість. Зміни у психічному стані відображаються й на якості сну: вагітні жінки часто прокидаються посеред ночі і довго не можуть заснути. Втім, під час годування і частих пробуджень малюка Ви також будете прокидатися і нинішнє безсоння цілком можете сприймати як підготовчий етап!

Як справи у Вашого малюка?

Він продовжує рости: з минулого тижня плід виріс до 8,2 см, а його вага збільшилась до 19 г. У крові майбутнього малюка з’являються лейкоцити, а гіпофіз почав продукувати гормони, які безпосередньо впливають на його зріст і вагу.

Поки Ви читаєте статтю, він цілком може сидіти, заплющивши очі (навчився), або ворушити своїми маленькими пальчиками, або смоктати великий палець! Окрім цього, продовжує формуватися стать майбутнього малюка, а печінка продукувати жовч. В скелеті утворюється кісткова речовина, з’являються перші волосинки, формуються крихітні нігтики.

Що відбувається з майбутньою матусею?

На 12 тижні вагітності животик починає округлюватися, але поки ще не зовсім явно. Ваша вага може піти в плюс у межах 1,5-3,5 кг. Якщо Ви чули про характерну для вагітності пігментацію, то вона може проявитися саме зараз. Як правило, це лінія від пупка до низу живота і “маска вагітності” – пігментні плями на обличчі, шиї, внутрішній стороні стегна. Після пологів пігменті плями зникнуть.

Якщо Ви потрапили в число жінок, яким токсикоз буквально отруював життя, і зараз припинився, не рекомендуємо відразу повертатися до улюблених страв. Починайте з дрібного харчування і, традиційно, віддавайте перевагу їжі, що приготована на парі або відварена.

Оскільки за здорове протікання вагітності зараз відповідає плацента, підбирайте продукти, що сприяють її зміцненню. Це: смородина, капуста, полуниці та інші продукти з високим вмістом вітаміну С. А також молочні продукти, сухофрукти і горіхи як джерело вітаміну Е.

Під час вагітності дуже важливо забезпечити організм йодом (баклажани, яловичина, томати, банани, апельсини), фолієвою кислотою (авокадо, сочевиця, ікра, броколі).

Отримати всі необхідні компоненти у потрібній кількості з їжі достатньо складно. В комплексі Прегна-5 містяться всі необхідні для підтримки здорової вагітності компоненти.

На що звернути увагу?

12 тиждень ̶ це час, коли майбутня мама повинна зробити УЗД на визначення товщини комірного простору для виключення наявності хромосомних вроджених патологій. Зверніть увагу на те, що це дослідження після 14 тижня буде неможливо виконати, оскільки комірний простір зникне. В нормі показники не перевищують 2,5 мм.

На 12 тижні лікарі проводять перше планове УЗД, де інформують про розмір плоду і приблизну дату пологів.