Як Ви себе почуваєте? Вашому малюку, котрий вже виріс до 6,8 мм і важить 11 г, зараз потрібно ще більше поживних речовин, ніж на 10 тижні. Оскільки частина «корисностей», що отримуються з їжі, йде до плоду, а навантаження на Ваш організм збільшується, Ви все ще можете почуватися сонною та стомленою. Якщо багато років Ви мріяли виспатися, але кар’єра та численні обов’язки не дозволяли ̶ користуйтеся можливістю 🙂

11 неделя беременности, прегна-5, pregna-5

Майбутні мами на 11 тижні вагітності відмічають значне збільшення грудей, а матка, що росте починає «тиснути» на органи, що розташовані по сусідству. Ознакою цього є часті позиви до сечовипускання. Животик вагітної поки ще не натякає навколишнім на її поважне положення, але є деякі непрямі ознаки, які не пропустить уважний спостерігач. Прояви вагітності на 11 тижні ̶ це трохи округлі стегна, збільшення грудей і більш плавні і повільні рухи жінки. Зараз рекомендується спуститися з підборів і розпочати вибирати білизну у відділах для вагітних.

Як справи у Вашого малюка?

Він уже опанував хапальний рефлекс і відчуває, якого смаку рідина, яка оточує плід. Грудна клітка малюка майже сформувалася, також як і діафрагма та статеві органи. На 11 тижні активно працює кишківник і печінка. А ще Ваш майбутній малюк вже навчився трішки піднімати голівку, котра ще досі велика, практично дорівнює розміру тіла.

Що очікує на Вас?

Матусі, які сильно відчували гормональну перебудову, відчувають полегшення: на 11 тижні вагітності до норми повертається не тільки емоційний, але й фізичний стан. Токсикоз випускає вагітну із своїх «лап», а настрій стає більш оптимістичним. Якщо Ви ретельно слідкуєте за своїм харчуванням, то зараз необхідно робити акцент на продукти, що містять залізо та йод. Вони у необхідній кількості містяться в комплексі Прегна-5. Крім того, рекомендується дотримуватися балансу білків, жирів і вуглеводів та максимально наповнювати раціон фруктами і овочами, сухофруктами та м’ясом/рибою.

Які труднощі можуть Вам трапитись?

Як і протягом минулого тижня, Ви можете відчувати тягнучі відчуття внизу живота: так відбувається через розтягнення зв’язок, котрі підтримують матку. Будьте уважні до своїх відчуттів: якщо біль сильний та постійний, якщо матка здається твердою, це може бути симптомом підвищеного тонусу і потребує звернення до фахівця.

На 11 тижні вагітності Ваше волосся і нігті можуть стати тьмяними і крихкими в результаті гормональних змін, котрі відбувалися раніше. У деяких випадках майбутні мами відмічають навпаки покращення їхнього стану ̶ тут не вгадаєш!

Зверніть увагу на зуби, оскільки через порушення харчування, що було спровоковане токсикозом, організм жінки міг недоотримати необхідну кількість кальцію. Додайте кисломолочні продукти і вітамін Д для покращення засвоєння кальцію.

Якщо Ви все ще відчуваєте слабкість і сонливість, здайте аналіз на рівень гемоглобіну ̶ це можуть бути симптоми його зниження.

Лікар може відправити Вас на пренатальний скринінг, щоб виключити можливі патології розвитку плода. Процес скринінгу включає УЗД і аналіз крові.

11 тиждень вагітності ̶ це час, коли треба починати вибирати крем від розтяжок і слідкувати за станом ніг: якщо Ви починаєте відчувати важкість в ногах, не пропустіть розвиток варикозу. Ну і наостанок: будьте відкритими з близькими, діліться своїми переживаннями і запам’ятовуйте свої відчуття, адже на 12 тижні вони знову зміняться!