9 тиждень вагітності часто супроводжується головними болями і нестабільністю настрою, які провокують не тільки зміни в гормональному фоні, але і втому, стреси, зневоднення. Одне з важливих завдань, яке ставить перед вагітною її стан, полягає в умінні прислухатися до себе і розуміти, що потрібно її організму саме зараз. Повноцінний відпочинок є запорукою Вашого доброго самопочуття на 9 тижні вагітності. До речі, незвичайні смакові переваги, можуть з’являтися і на 9 тижні!

Як розвивається Ваш малюк?

pregnant woman, 9 неделя беременности, Прегна-5Зараз добігає кінця ембріональна стадія його розвитку і починається наступний етап — плідний. В процесі УЗД на цьому терміні лікар перевіряє стан пуповини, яєчників і товщину плаценти.

Незважаючи на те, що Ви ще не відчуваєте стукіт його серця, воно вже б’ється зі швидкістю 130-150 ударів в хвилину! Серцева активність крихітки допоможе лікарю в оцінці його рухової активності.

Майбутній малюк підріс, його зріст становить 21-32 мм, а вага — цілих 2-4 грами! Хвостик, який сформувався раніше, перетворюється в звичний для нас куприк, спинка стає рівнішою, а голова все ще залишається великою. На 9 тижні вагітності розвивається мозок малюка, відбувається закладка мозочка і гіпофіза. Зараз цілком помітні очі, вушка і шия, руки і ноги продовжують рости, формуються лікті, зачатки молочних зубок і волосяні фолікули!

На початку третього місяця вагітності свою роботу починає щитовидна залоза малюка, відбувається закладка лімфовузлів, а також утворення лімфоцитів і середнього шару надниркових залоз.

Що відбувається у житті мами?

Одне з питань, яке цікавить жінок — це вага. Жінки, які мають токсикоз, можуть не тільки не набрати, але навіть втратити кілька кілограмів. У вагітної може спостерігатися набрякання молочних залоз і поява венозної сіточки на грудях. Провокує такі зміни обсяг крові, що циркулює в організмі, оскільки її обсяг збільшується на 40%!

Рекомендації для 9 тижня

Зараз особливу увагу Вам слід звернути на кількість білка, що надходить до організму. Слід урізноманітнити раціон телячою печінкою, рибою, мигдалем, яйцями і шпинатом. Поліпшенню травлення сприятимуть рослинні олії (оливкова, лляна, кукурудзяна), а також легкі пісні супи.

Для Вас, як і раніше, актуальні фрукти й овочі, кисломолочні продукти, зелень.

З причини того, що вагітність позначається на стані шкіри, волосся та зубів, забезпечте їм належний догляд і дотримуйтеся питного режиму. Обмежте контакти із застудженими колегами і родичами, не займайтеся самолікуванням, якщо відчуваєте нездужання. Проводьте достатню кількість часу на свіжому повітрі й отримуйте максимум позитивних емоцій від свого стану!