Вашій вагітності вже 6 тижнів і зараз в організмі збільшується вироблення пролактину (молочний гормон). Деякі майбутні мами помічають появи судом: вони пов’язані зі зниженням функції пара щитовидних залоз і разом з тим зі змінами в обміні кальцію.

pregna, pregna5, pregna-5, 6 неделя беременности

Традиційні зміни смакових переваг можуть початися в саме в цей період разом із загостренням нюху. Гінеколог під час огляду підтвердить вагітність за збільшеним розміром матки і розрахує передбачувану дату пологів.

На 6 тижні вагітності малюк важить 0,9-1,3 г і досягає 3-6 мм у довжину. Навколо нього знаходиться навколоплідна рідина і виглядає він як крихітний пуголовок з хвостиком. Незважаючи на такі маленькі розміри, у плода формується грудна клітка, ручки і ніжки, хрящова тканина і личко. Поки, звичайно, незрозуміло, на кого він більше схожий ☺ На початку другого місяця починається формування мозку плода, продовжують розвиватися печінка, легені та вилочкова залоза, формується імунна система і починає формуватися кістковий мозок.

Триває процес прикріплення плаценти до внутрішньої стінки матки, і коли вона прикріпиться — почне рости. Завдяки плаценті Ваш малюк харчуватиметься, дихатиме, вона захищатиме його від впливу навколишнього середовища. Через печінку працює система кровообігу, а завдяки виробленню прогестерону в організмі мами зміцнюються стінки матки, яка протягом найближчих місяців стане «будинком» для малюка

Продукування прогестерону може провокувати збільшення молочних залоз, соски можуть стати більш чутливими. Відчуття вагітних жінок можуть бути діаметрально протилежними: одні відчувають слабкість і стомлюваність, інші —прилив сил і енергії, треті — умиротворення і гармонію. Жіночим настроєм керує гормональна перебудова, і як тільки організм адаптується до нової ролі (як правило, це відбувається між 10 і 14 тижнями), Ви станете себе відчувати значно краще.

Рекомендації для 6 тижня

Зараз Ваш малюк знаходиться в стадії активного розвитку, і для того, щоб усі системи його організму росли і функціонували коректно, йому потрібні білки, жири, вітаміни та мікроелементи. Особливо рекомендуємо звернути увагу на кальцій і фосфор. Додайте в своє меню рибу, овочі та фрукти, молочні продукти (якщо Ви нормально їх переносите). До речі, про м’ясо і рибу: намагайтеся денну норму розділити на 5-7 прийомів, щоб вони не спровокували загострення токсикозу!

Вітамінний комплекс Прегна-5 забезпечить організм мами і плоду усіма необхідними компонентами під час вагітності. Також — для гарного самопочуття — від кави, чаю, жирного, борошняного та інших непотрібних продуктів бажано відмовитися.
Ви можете відчути біль у попереку на 6 тижні вагітності. Це відбувається через пом’якшення зв’язок і дисків у результаті зростання кількості прогестерону. При цьому, якщо з часом біль тільки наростає і стає різко вираженим, Вам слід звернутися до лікаря для виключення можливої інфекції сечового міхура.

Слідкуйте за своїми відчуттями на 6 тижні: можуть з’явитися больові відчуття внизу живота. Причин є кілька — починаючи від розтягнення зв’язок матки і закінчуючи загрозою викидня. Для попередження несприятливого розвитку подій спостерігайте за виділеннями. Якщо вони змінюють консистенцію, це може говорити про розвиток інфекції (вагітні жінки часто страждають від молочниці). Якщо виділення стали кров’янистими, слід негайно звернутися до лікаря.