39 тиждень вагітності — малюк вже готовий до самостійного життя, йому залишилося тільки розпочати це самостійне життя. І прийняти таке непросте рішення він може в будь-який момент, будьте до цього готові! Пам’ятайте, що перш ніж вийти з дому, Вам потрібно переконатися, що обмінна карта у Вас з собою.

Малюк вже справжній богатир: важить майже 3,2 кг і виріс аж до 50 см.

На 39 тижні вагітності матка може опуститися на два-три сантиметри, вона досягла максимального розміру. А ще — це точно Вас потішить — живіт більше не ростиме.

Пам’ятайте про часте харчування дрібними порціями і виключення солодкого та солоного. У той же час деякі жінки відзначають зниження ваги: це відбувається через вихід зайвої рідини. Опущення матки також призводить до того, що зникає печія і збільшується апетит.

витамины для беременных, прегна-5, беременность, материнство, 39 неделя беременностиВаші груди значно збільшилися у розмірі і, швидше за все, з них виділяється молозиво. У ньому міститься маса поживних для новонародженого речовин, які є такими необхідними протягом перших днів після народження. У деяких матусь бувають труднощі з годуванням протягом перших днів, але малюк накопичив достатню кількість жиру, і протягом перших днів голод йому не страшний!

39 тиждень вагітності — це час, коли розм’якшується шийка матки. Ви можете помітити виділення слизу, які сигналізують про вихід пробки. Не турбуйтеся, якщо виділення не подібні на м’який сир і відсутній неприємний запах, причин для хвилювання немає.

Будьте уважні: якщо Ви почали підозрювати відходження навколоплідних вод, слід негайно їхати в лікарню!

На 39 тижні основної шкоди зазнає сечовий міхур: і матка на нього тисне, і малюк стрибає. Може свербіти шкіра на животику, може бути відчуття тяжкості в ногах, тривають тренувальні перейми. Ніколи сумувати 🙂

Чим зайнятий малюк?

А малюк готується до знайомства з Вами! Незважаючи на повністю готові до функціонування органи, він продовжує активно набирати вагу. Голівка малюка залишається «м’якою» для того, щоб він безперешкодно зміг подолати родові шляхи. На голові малюка є так звані тім’ячка, які здатні «складатися» під час пологів. Протягом першого року життя вони закриваються.
П
ухова частина волосків, яка покривала тіло малюка, практично зникла, і вже зовсім скоро Ви зможете погладити своєю рукою волоски на голівці! У малюка вже досить довгі нігтики, якими він може під час ігор подряпатися. Змазка, яка ще кілька місяців тому покривала тіло малюка, майже повністю зникла. Ваш пухкенький рожевощокий пупс неймовірно милий!

Зараз можна повноцінно зайнятися улюбленою жіночою справою — шопінгом! А враховуючи те, що Ви купуватимете речі для малюка, процес Вас точно захопить! Що можна вибирати? Зверніть увагу на маленькі боді, на затишні «чоловічки», конвертики, пелюшки, брязкальця та іграшки для новонароджених, аксесуари для купання, косметику для догляду за малюком.

Поки Ви вибиратимете одяг, малюк слухатиме Ваш голос — він вже чудово орієнтується в голосах, які йому стали знайомими. До цього дня він прекрасно бачить, очі повністю сформовані і готові дивитися на маму!

На плановому УЗД лікар побачить розташування малюка і переконається в тому, що він не заплутався в пуповині. Залежно від того, які порядки малюк встановив у своєму «будиночку», буде прийматися рішення щодо пологів. Якщо він не сильно обвитий, швидше за все, Ви народжуватимете самостійно. В іншому випадку може бути призначений кесарів розтин.

беременность, материнство, прегна-5, витамины для беременных, 39 неделя беременностиЄдине, що буде продовжувати розвиватися навіть після народження — це центральна нервова система. В процесі «вдосконалення» також знаходиться печінка і нирки малюка. У маленькому шлунку виробляються ферменти, які незабаром відповідатимуть за розщеплення їжі. У кишечнику Вашого малюка з’явилися ворсинки, завдяки яким їжа просуватиметься по травному тракту. Легені малюка готові до його першого вдиху!
Н
а плановому УЗД лікар побачить розташування малюка і переконається в тому, що він не заплутався в пуповині. Залежно від того, які порядки малюк встановив у своєму «будиночку», буде прийматися рішення щодо пологів. Якщо він не сильно обвитий, швидше за все, Ви народжуватимете самостійно. В іншому випадку може бути призначений кесарів розтин.

Він «згрупувався»: притиснув ніжки до підборіддя, ручки склав біля грудей. Тим не менш, це не заважає малюкові іноді рахувати матусині ребра і уявляти, що її сечовий міхур — це щось на кшталт «батуту».

39 тиждень вагітності: рекомендації

Як і раніше, намагайтеся мінімізувати перебування в людних місцях, щоб не захворіти. Слідкуйте за виділеннями і забезпечуйте організм необхідними для Вас і Вашого малюка компонентами.

Прегна-5 — це вітамінний комплекс, який був розроблений для жінок на всіх етапах вагітності: від підготовки до лактації.

Щоб Вас не охоплювали сумніви, перевірте, наскільки Ви готові до поїздки в пологовий будинок, чи всі речі та документи зібрані. Дитяче крісло в машину краще встановити зараз, щоб потім не витрачати час.

Пам’ятайте, що пологи починаються, якщо:
ви відчуваєте розпирання внизу живота,
відійшли навколоплідні води
перейми стали регулярними, їх більше 5 на годину,
Ви відчуваєте тягнучий біль у попереку.

З цікавого і корисного 🙂 У Вас є прищіпочка, якою була затиснута Ваша пуповина? Можливо, Ви ставите питання про те, як відбувається процес «роз’єднання» мами і малюка. А відбувається це наступним чином: пуповину ділять умовно на 2 частини, після чого її на відстані 10 см від пупка малюка затискають прищіпками, обробляють спиртом і розрізають. Частина пуповини, яка «залишилася» з малюком, а не з плацентою, протягом тижня підсихає і відпадає. Замість неї утворюється пупок! А ось прищіпку можете залишити і презентувати малюкові, коли він підросте!

А поки продовжуйте готуватися до головної події свого життя і зберігайте позитивний настрій, все пройде дуже добре!