37 тиждень вагітності — це час, коли Ви повинні бути повністю готові до пологів. Тому що малюк в будь-який момент може вирішити, що йому час з’явитися на світ 🙂 Його вага досягає майже 3 кг, а зріст — близько 47 см. Починаючи з цього тижня народжений малюк вважається доношеним!

Декілька слів про Вашу вагу: з набраних Вами кілограмів близько 40 відсотків становить вага малюка, кров і рідина додають 20 відсотків, ще 20 є вагою матки, грудей і стегон, близько 10 відсотків становить вага плаценти і 10 —навколоплідні води. Ви можете набирати 150-200 грамів щотижня, це вважається нормою. Якщо у Вас двійня, то пологи цілком можуть початися на цьому або на наступному тижні!

Швидше за все Ваш малюк вже опустився і чинить тиск на нижню частину тазу. У Вас можуть боліти ноги, може бути відчуття ломоти у попереку. Животик, що вже опустився — це один із «симптомів» швидких пологів! Тепер Вам легше дихати, минула печія. Продовжуються часті відвідування туалету, тому якщо Вам потрібно до магазину, намагайтеся вибирати той, який знаходиться найближче до Вашого дому.

Зверніть увагу: якщо Ви помітили проблеми з травленням — найближчими днями слід чекати на пологи! Це теж своєрідні передвісники. Ви запитаєте «як це пов’язано з народженням»? Природа подбала про те, щоб організм перед появою малюка максимально очистився, щоб кишечник не заважав йому проходити через родові шляхи.

Животик став зовсім великий, на ньому могли з’явитися тріщини, він може свербіти і створювати масу неприємних відчуттів. Якщо Ви користуєтеся спеціальними засобами для вагітних, симптоми будуть трохи легшими.

беременность, прегна, pregna-5, pregna5, 37 неделя беременностиВам зараз зовсім непросто пересуватися, але потрібно себе поберегти, зокрема вберегти від падінь і будь-яких інших побутових травм. Пам’ятайте про те, що завжди можна попросити чоловіка допомогти Вам у вирішенні всіх питань, і не намагайтесь бути героєм у своїх очах. Зараз це недоречно.

До речі, коли до пологів залишається зовсім мало часу, деякі жінки починають «вити гніздечко»: все впорядковують, поспішають закінчити облаштування дитячої кімнати, позбавляються від зайвих речей. Нічого поганого в цьому немає, особливо, якщо Ви довго не могли вибрати ліжечко або візочок — зараз стане набагато легше визначитися.

Пам’ятайте про те, що вже скоро Ви почнете мріяти про повноцінний відпочинок, і не дивлячись на те, що заздалегідь виспатися неможливо, намагайтеся просто набратися сил. Коли народиться малюк, будьте уважними до його біологічного годинника. Як Ви пам’ятаєте, він почав формуватися ще кілька тижнів тому. Намагайтеся підлаштуватися під нього, а не підлаштовувати малюка під свій. Так, спочатку він буде спати по кілька годин, а потім прокидатися, але вже через кілька місяців його сон буде більш тривалим, відповідно, відпочити зможете і Ви. Не накручуйте себе історіями про те, що молоді мами майже не сплять — швидше за все вони просто не організували ані свій режим, ані режим малюка.

Зараз робота Ваших нирок стане набагато легшою, рідина перестане затримуватися в організмі. Якщо нав’язливі думки не дають заснути, або якщо Ви відчуваєте внутрішню напругу, обов’язково виходьте на вечірню прогулянку і випивайте склянку теплого молочка перед сном. Коли дозволяє погода, спіть з відкритим вікном, але перед тим, як лягати спати, обов’язково провітрюйте приміщення: коли Ви не відчуваєте брак повітря, засипати набагато легше!

беременность, материнство, прегна-5, 37 неделя беременностиНа 37 тижні, з огляду на нервове напруження і фізичну втому, Ви можете стати плаксивою і дратівливою. Навколо так багато історій про чужий досвід, що Ви мимоволі починаєте перекладати його на себе. Але ж кожна історія — унікальна, поява кожного малюка на світ — теж! Пам’ятайте про те, що коли боїтеся Ви, боїться і малюк, коли засмучені Ви, він також невеселий. А протягом цих тижнів для малюка слід зробити максимально комфортні умови!

Як справи у малюка?

Малюк став ще милішим: накопичився підшкірний жир, і він ще продовжує його накопичувати. Шкіра стала щільнішою, рівнішою і гладкою. Незважаючи на стандарти ваги, Ваш малюк може бути як більшим, так і меншим норми.

Кістки і хрящова тканина маленької людинки стають все міцнішими, її вушка стали пружними. А ось голова малюка залишається порівняно м’якою, для того, щоб вона змогла без проблем пройти по родових шляхах. Ви, напевно, знаєте про те, що у діток на голові є так звані тім’ячка — це дві невеликі ділянки, які дозволяють голівці “скластися” під час пологів. Протягом першого року тім’ячка повністю закриваються.

На цьому етапі практично всі органи і системи малюка готові до життя поза організмом матері. І найважливіше — його легені вже готові зробити перший вдих! Зараз організм малюка починає виробляти кортизол, який відповідає за правильну роботу дихальної системи.

Малюк тренується дихати, в легенях накопичується сурфактант. Серцевий клапан все ще залишається закритим; він відкриється, коли малюк народиться. Разом з цим відбувається процес старіння плаценти, і малюк починає відчувати зміни, що відбуваються навколо нього. У нього продукується гормон стресу — кортизол. Наднирники стали більшими і зараз вони виробляють гормони, що в момент народження вбережуть малюка від сильного стресу.

Готується до роботи шлунково-кишковий тракт, на ньому вже з’являються ворсинки, які незабаром будуть сприяти всмоктуванню всіх необхідних і корисних речовин з їжі.

На 37 тижні у малюка вже з’явилися фази сну: від 30 до 50 відсотків часу сну він проводить у фазі швидкого сну. Решту часу — в повільній, більш розслабленій і заспокійливій фазі.

Коли малюк не спить, він продовжує штовхатися, а іноді добряче може пройтися ніжкою по Ваших ребрах. Він може продовжувати крутитися всередині Вас, і якщо він ще не повернувся голівкою донизу, цілком ймовірно, що повернеться зараз. Слідкуйте за кількістю його рухів: в нормі вони становлять 10 за половину доби.

Малюк опускається все нижче, він, як і раніше, любить з Вами спілкуватися, і зовсім скоро Ви зможете спілкуватися з ним безпосередньо: пестити, цілувати і обіймати!

37 тиждень вагітності: основні рекомендаціїи

Головне, на що Вам треба звернути увагу: уникайте людних місць, щоб не підхопити інфекцію, і отримуйте позитивні емоції. Читайте книги, які Вам подобаються, читайте малюкові, спілкуйтеся з людьми, які дарують Вам позитивні емоції!

Вивчайте літературу для майбутніх мам, якщо залишилися питання щодо годування або пологів — запитайте у лікаря.

На цьому тижні можуть ставати сильнішими тренувальні перейми, і щоб не сплутати їх з справжніми, пам’ятайте про провісників:
опущення живота;
збільшення тиску на низ тазу;
поколювання внизу живота;
тягнучі болі в попереку;
розлад травлення;
вихід слизової пробки;
малюк стає тихішим;
зниження ваги;
вихід навколоплідних вод;
регулярні перейми.

Під час планового візиту лікар може вивчати стан шийки матки, щоб визначити ступінь її готовності до пологів, і в залежності від її стану далі Вас координуватиме. Крім того, лікар може наполягати на взятті мазка, щоб переконатися у стерильності родових шляхів. Підготовка до пологів йде повним ходом, і малюк з нетерпінням чекає зустрічі з Вами!