Як у Вас настрій? Настав 36 тиждень, за минулі дні малюк підріс: його вага вже 2600 г, а зріст становить 46,6 см! Матка знаходиться вище пупка на 16 см і важить майже кілограм! Якщо Ви стежите за своєю вагою, то зараз вона не перевищує раніше набраних 10-13 кг. Однак, якщо ваги показують більше, це зовсім не привід себе лаяти.

Починаючи з 36 тижня, можуть з’явитися симптоми пологів: Головка Вашого малюка опускається в область тазу і Ви можете відчувати тиск на м’язи і зв’язки. неприємні відчуття в руках і ногах, судоми, загострення геморою. Проконсультуйтеся з лікарем, він порадить, як полегшити симптоми.

На 36 тижні Ви можете відчувати біль в ногах, труднощі з диханням, задишку, відчуття поколювання в піхві, біль у тазу, викликані розтягуванням кісткової тканини. З приємних новин — швидше за все, зникнення печії і можливість повноцінно їсти!

Зараз може з’явитися набряклість в ногах, і якщо вона з’являється ближче до вечора, коли Ви завершили прогулянки, просто покладіть ніжки на височину. Якщо набряклість починається з самого ранку, перевірте, чи не почав розвиватися гестоз!

Скоріш за все, Ваше волосся стало густішим і красивішим. Але, на жаль, воно стало густішим по всьому тілу, навіть з’явитися на животі! Цікаво, що протягом життя у людини відбувається «оновлення» покриву. Тобто, частина волосся випадає, а замість нього виростає нове. Під час вагітності волосся залишається «на місці». Через пару місяців після пологів, процес оновлення запуститься знову, старі випадуть, молоді почнуть рости.

Позиви до сечовипускання залишаються такими ж частими, крім цього, малюк росте і не тільки тисне на сечовий міхур, але ще і подекуди стрибає на ньому. До кінця вагітності він може так сильно бити ніжками по ребрах, що біль буде віддавати в серце. У нього відбувається багато чого цікавого!

36 неделя беременности, беременность, материнство, прегна-5

36 тиждень вагітності: інформація про малюка

Його щічки стали кругленькими завдяки жиру, який Ваша маленька радість накопичує протягом цих тижнів. У вільний від «революцій» час, він смокче пальчик, що невдовзі замінять Ваші груди. Він чудово орієнтується у смаках, і у нього є вже свої вподобання!

Шкіра малюка розгладилася, первородна змазка практично зникла, а кількість навколоплідних вод зменшилася з огляду на те, що малюк продовжує зростати. У нього вже видно вії, стали яскравіше брівки, росте волосся на голові. На черговому скринінгу Ви зможете побачити, який красень крутиться у Вас в животику!

Він, як і раніше, уважно слухає все, що Ви говорите, радіє, коли чує Вас або тата. Якби Ви могли слухати сердечко малюка, коли Ви до нього звертаєтеся або інші люди, яких він вже встиг полюбити, то помітили б, як воно починає прискорено стукати!

Від мами через пуповину малюкові дістаються всі необхідні для його розвитку компоненти, і тому мамі так важливо забезпечити організм йодом, залізом, ДКГ, фолатами і вітаміном Д3. В необхідних кількостях всі ці елементи містяться в комплексі Прегна-5.

Кісткова тканина головки малюка лишається м’якою для того, щоб він зміг легше пройти через родові шляхи. Іноді, під час пологів головка малюка трошки «витягується», але за короткий час вона повертається до своєї природної форми.

36 тиждень вагітності: організм малюка готовий функціонувати, всі органи сформовані і в найближчі тижні вони будуть тільки «вдосконалюватися». Дитячий організм самостійно забезпечує процеси кровообігу і теплообміну, в його печінці накопичується залізо. Повноцінно функціонують дихальна та серцево-судинна система малюка, тому якщо раптом він народиться зараз, його життю нічого не загрожуватиме!

Малюк вчиться дихати носом, а тижні, що залишились, потрібні для його емоційного налаштування, тому що фізично він вже готовий для знайомства з Вами!

беременность, материнство, прегна-5, 36 неделя беременностиЗ цього часу, з огляду на немаленький розмір малюка, він буде ворушитися трохи менше, оскільки йому вже зовсім непросто крутитися як то кілька місяців тому. Протягом половини доби він повинен здійснювати не менше 10 рухів. Малюк може смикати ручками і ніжками, барабанити по Ваших ребрах, розштовхувати все, що йому заважає. Доведеться потерпіти 🙂

На огляді лікарі з’ясують, як розташувався малюк, і в такому стані він, швидше за все, залишиться до пологів. Найчастіше це або поздовжньо-головне положення (найзручніше), або тазове, або поздовжньо-тазове.

36 тиждень вагітності: рекомендаціїи

Головна рекомендація для Вашого самопочуття — це відстежування ваги. Якщо Ви помітили, що стали набирати більше, ніж потрібно, зменшіть кількість швидких вуглеводів, додайте овочів та фруктів.

Рекомендовано кілька разів на день ставати у колінно-ліктьову позу, щоб дати можливість внутрішнім органам відпочити від тиску матки.

Слідкуйте за виділеннями. Якщо раптом вони стали кров’янистими, без больових відчуттів, це може бути відходження слизової пробки. Якщо Ви відчуваєте різкий біль — можливо, відшаровується плацента, і в цьому випадку потрібно викликати лікаря. У будь-якому випадку, інформуйте лікаря щодо кількості та якості своїх виділень. Так Ви зможете не пропустити початок вилиття навколоплідних вод або розвитку інфекції.

І головне — від зустрічі з малюком Вас відділяє лише 4 тижні. Ви готові до неї?