Готові до переходу у 3 триместр? Ваш малюк вже готовий! Він важить 1319 грамів і виріс аж до 37,2 сантиметрів!

Матка на цілих 8 сантиметрів піднялася вище пупка, а з урахуванням швидкого росту малюка, Ваш щотижневий приріст ваги становить приблизно 500 грамів!

Не варто перейматись про набір ваги, адже після пологів він швидко зникне. Вага, яку Ви набираєте, є чимось на кшталт захисту, яку Ваш організм створює для малюка. Наприклад, від падінь про які ми вже говорили раніше. Носіть одяг, в якому Вам комфортно, вільно і затишно.

На 28 тижні вагітності Ваші нирки продовжують працювати за двох, і для полегшення їх роботи зменшіть до мінімуму споживання солоних і копчених продуктів. Будьте уважними, щоб не виключити сіль повністю, просто додавайте її в невеликих кількостях, щоб їжа приносила Вам задоволення. Якщо Вам необхідні раціональні аргументи: сіль, як відомо, затримує в організмі рідину і є фактором, що сприяє утворенню набряків. Якщо вони не надто виражені, а звичні прикраси і одяг не залишають видимих слідів, значить все в порядку. А ось якщо улюблена каблучка абсолютно не хоче вдягатися на Ваш пальчик, а від одягу залишаються помітні сліди в місцях, де розташовані застібки, варто звернутися до лікаря для виключення можливості розвитку гестозу.

Гестоз – це захворювання, що має назву пізнього токсикозу вагітних і проявляється саме появою набряків. Це щось на кшталт спазму судин, що є однаково небезпечним і для мами, і для малюка. Підступність захворювання полягає в тому, що немає об’єктивних способів його попередити або передбачити.

беременность, pregnancy, pregna5, 28 неделя беременностиЗараз дуже важливо звертати увагу на те, що відбувається в животі, і як поводиться маля. Нехай Вас не лякають тренувальні перейми, їх нетривалість є основним показником норми. Якщо раптом Ви відчули, що живіт «тягне», радимо Вам лягти, накрити живіт пледом, погладити його теплими руками і розслабитися. Якщо протягом пів години біль не проходить, зверніться до лікаря. Намагайтеся уникати надмірних фізичних навантажень найближчим часом.

На 28 тижні, швидше за все, Вам стане ще важче ходити. Дискомфорт пов’язаний не тільки зі своєрідною «вагітною» ходою, а ще із задишкою, підвищеним пульсом. Враховуйте те, що вагітність це серйозне навантаження на хребет, тому намагайтеся його не перевантажувати.

Живіт росте і на ньому можуть з’явитися не тільки розтяжки, але і тріщини шкіри, які викликають вельми неприємні відчуття. Застосовуйте спеціальні засоби для вагітних, що знижують вірогідність появлення розтяжок і тріщин.

Зараз, зважаючи на істотне збільшення в об’ємі, матка може тиснути на сідничний нерв. Симптомами служать відчуття «прострілів» в стегні, а іноді і по всій нозі. Лікування цьому немає, треба перетерпіти.

Ваші груди ростуть, на них чіткіше проявляються «візерунки» вен. Якщо у Вас негативний резус-фактор, Вам можуть вводити імуноглобулін для профілактики резус-конфлікту з малюком.

28 тиждень вагітності: які новини у малюка?

Він склався у позу ембріону і уважно спостерігає за Вами! Слухає все, що Ви говорите, розділяє сніданки, обіди та вечері, переживає позитивні і негативні емоції. Іноді розглядає свої ручки, ніжки, іноді милується змінами світла, яке до нього потрапляє. Хрящики малюка ще м’які, а на тільці зберігається пушок. Можливо, Вам пощастить побачити цей пушок, коли малюк вирішить, що Ви вже дозріли для зустрічі з ним:) Втім, буквально протягом перших тижнів, пушок стирається.

Маленьке сердечко вже впевнено робить 150 ударів на хвилину, і частішає, коли малюк чує улюблений голос — Ваш. Він реагує на звуки, лякається різких, розслаблюється почувши знайомі. Цікавий факт: коли малюк виявляється «на світлі», тобто джерело світла розташовано близько до живота, він заплющує очі, відвертається, а потім починає цікавитися цим джерелом.

Ваш малюк такий допитливий не просто так! У нього істотно підріс мозок, на ньому утворюються борозни. Крім цього, на 28 тижні формуються нервові клітини, завдяки яким малюк відчуває справжні емоції: радіє, сумує! Пам’ятайте про те, що коли Ви радієте, радіє і він. Для малюка велике значення має те, як почувається мама, наскільки їй добре.

Ви можете помічати темперамент малюка. Залежно від його поведінки, можна припустити, буде він активним, або спокійним соньком в перший час свого життя.

Зазвичай малюки найактивніші у наступних випадках:
Ви лягли спати;
Ви поїли;
Ви засмучені.

28 тиждень вагітності, час, коли більшість дітей, не дивлячись на свою активність, починають розгортатися головою вниз. Це правильна поза, в якій малюк проведе наступні тижні. Якщо він поки що зайняв інше положення, не переймайтеся, до 34 тижня він може крутитися і вибирати, як йому зручніше 🙂

Основні рекомендації

У Вас може з’явитися безсоння. Причиною можуть стати і часті позиви до вбиральні, і печія, і незручна для Вас поза малюка, і думки про майбутні пологи. Головне не приймайте таблетки самостійно, якими б нешкідливими вони Вам не здавалися.

Виходьте на прогулянку перед сном. Спробуйте зрозуміти, що саме Вас заспокоює і частіше дозволяйте собі примхи. Не фокусуйтеся на негативних та лякаючих думках, думайте про майбутню зустріч з малюком.

З аналізів на 28 тижні, на Вас чекає вимірювання тиску, аналіз сечі і крові.

Спілкуйтеся з чоловіком і друзями, не шукайте в собі недоліків, адже саме зараз Ви прекрасні, як ніколи. Насолоджуйтесь своїм станом, навіть незважаючи на симптоми, що не завжди прості. Шлях до щастя — не легкий:)