Як Ваше самопочуття? Ще трішки, і почнеться третій триместр. Що чекає на Вас в найближчі дні?

Зараз матка піднялася вище пупка на цілих 7 сантиметрів, а її значні розміри, мабуть, створюють Вам труднощі при спробі сісти або лягти. Дихати складно, але залишилося не так багато часу до пологів, за кілька тижнів до них малюк спуститься нижче і ситуація покращиться.

Ставши одного разу вранці на ваги, Ви можете здивуватися несподіваному, але суттєвому збільшенню ваги: раніше вага зростала поступово, а зараз процес прискорився. Найважливіше, що Ви зараз повинні зрозуміти: немає жодних «правильно» і «неправильно», якщо Ви харчуєтеся збалансовано і не зловживаєте калорійними продуктами, після народження малюка вага швидко повернеться до звичних для Вас показників.

Приріст у 5-9 кілограмів — дуже гарний варіант! Але якщо раптом стрілка зупиняється на інших цифрах, не сідайте на дієти: вони не будуть корисними ні для Вас, ні для малюка. Після того, як малюк з’явиться, Ви зможете остаточно зайнятися своїм зовнішнім виглядом: і в зал повернутися, якщо раніше без «заліза» не уявляли свого життя, і звичним меню поласувати, якщо з огляду на вагітність були змушені відмовитися від улюблених продуктів.

Фактично за три місяці Ваш організм сам почне трансформацію: повертати гормональний фон до «заводських налаштувань», позбавлятися від зайвого, відновлюватися. Зараз підготуйтеся до того, що ще приблизно 10 тижнів Ви будете набирати вагу. Варто зауважити, що Ви маєте приголомшливий вигляд!

Якими можуть бути відчуття?

27 тиждень вагітності не приготує для Вас нічого нового: печія, тянучий біль у попереку, судоми в ногах, геморой. Він нескладний в лікуванні на початкових стадіях, і якщо він Вам дошкуляє, попросіть лікаря підібрати оптимальну схему лікування. Зазвичай, це можуть бути спеціальні свічки, ванночки, мазі).

беременность, прегна5, здоровая беременность, 27 неделя беременностиЗверніть увагу на те, що вагітність зміщує центр ваги, і досить часто жінки в цікавому положенні ризикують втратити рівновагу і впасти. Золоте правило, про яке вже чимало було сказано: будьте плавною і повільної, не поспішайте! Якщо все ж таки не втрималися, не поспішайте панікувати. Малюка оберігає плодовий міхур, навколоплідні води, стінки матки і, звичайно, Ваше тіло. Для того, щоб остаточно розвіяти сумніви і переконатися в тому, що все в порядку, відвідайте лікаря.

ННа 27 тижні Ви можете відчувати, як «розходиться» таз: стають м’якішими хрящові прошарки і об’єм стегон може збільшитися на 1-3 сантиметри. Зараз одним із симптомів, який може змусити позапланово відвідати лікаря, може стати тільки «кам’яний живіт», спровокований тонусом матки.

Продовжують рости груди, вага кожної може дорівнювати 700-800 грамам. Збільшується кількість виділень, і якщо Ви не відчуваєте дискомфорт, значить все в порядку. Слідкуйте за тим, щоб не було сверблячки і подразнення, які властиві молочниці.

Які новини у малюка?

Йому дуже цікаво! Він майже весь час зайнятий дослідженнями навколишнього середовища і себе самого: на УЗД Ви можете побачити, як йому подобається розглядати свої пальчики, ручки, ніжки і «будиночок», де він зараз живе.

Зверніть увагу, якою рукою він всього торкається, саме зараз вже можна сказати буде малюк правшою чи лівшою. Він непогано набирав вагу, майже 1135 грамів при зрості 35,5 сантиметрів! Але якщо порівняти його з новонародженими, він все ще виглядає дуже тендітним і худеньким. Але ж попереду ще три місяці!

Мозок Вашого малюка покривається боріздками, він стає все більш незалежним від Вашого організму. Ендокринна система працює, продукується інсулін, щитовидна залоза виробляє тироксин, трийодомарин та кальцитонін.

Ваш малюк вже навчився моргати і охоче реагує на зміни світла навіть через животик. Коли Ви будете ходити на прогулянку, намагайтеся захищати малюка від яскравих сонячних променів. До речі, прогулянки, як і раніше, дуже важливі, малюкові потрібен кисень. У його легенях, які вже знаходяться в остаточній своїй формі, продовжує виробляється сурфактант. Завдяки цій речовині під час першого вдиху легені розправляться!

У малюка вже є свій режим, він любить гратися, потягуватися та іноді навіть «битися» з Вашими внутрішніми органами. Чи помічали Ви іноді ритмічні здригання в животі? Це малюк заковтнув навколоплідної рідини і гикає. Причин для хвилювання немає! 🙂

27 тиждень вагітності: рекомендації

Наступні поради особливо актуальні жінкам-кар’єристкам. Ще кілька тижнів і Вам вже час йти у декретну відпустку. Не слід думати, що без Вас все розвалиться, і що «ще тиждень, закінчу проект, і все». Ваш головний проект зараз грає з пуповиною або мирно спить всередині. Сконцентруйтеся на ньому!

Під час огляду лікар виміряє тиск, послухає биття серця малюка, візьме аналіз крові на рівень гемоглобіну і, якщо Ви ще не зробили аналіз, відправить здавати кров на толерантність до глюкози. Якщо у Вас негативний резус-фактор, а у тата малюка він позитивний, лікар направить Вас на аналіз крові для визначення резус-антитіл і порадить ввести антирезусний імуноглобулін.

Залучайте тата до спілкування з малюком, дитина вміє розрізняти голоси і буде щаслива поспілкуватися з усією родиною!