Вашому малюку вже 25 тижнів, а животик, в якому він живе, росте все швидше. Починаючи з цього терміну, його діаметр буде збільшуватися приблизно на 1 мм кожного дня. На цьому терміні матка вагітної жінки розміром з футбольний м’яч. Кожне Ваше відвідування лікаря, як і раніше, супроводжується вимірами і побудовою графіку, дивлячись на який, Ви зможете відслідковувати як ростете разом з малюком.

25 тиждень вагітності: як Ви себе почуваєте?

Швидше за все, до цього моменту Ваш вага збільшилася на 6-7 кг, і тому збалансоване меню і правильне харчування допоможуть Вам після появи малюка швидко відновитися. Намагайтеся споживати менше швидких вуглеводів, відмовтеся від солодкого і виробів із борошна. Крім того, що вони не дають достатньої кількості енергії, вони ще й негативно позначаються на зовнішності і самопочутті.

На 25 тижні слід дотримуватися питного режиму так само ретельно, як і раніше, а виникнення набряків може сигналізувати про розвиток гестозу. Якщо Ви помітили зміну стану, повідомте лікаря.

На цьому етапі багато майбутніх матусь починають надумувати і переживати щодо передчасних пологів. Щоб розвіяти Ваші сумніви, наводимо перелік причин, які їх провокують:
гормональний дисбаланс;
інфекційне захворювання;
травми, як наслідок операцій, які проводились на матці;
важкі фізичні навантаження.

Основним симптомом можливих передчасних пологів є тягнучий біль внизу живота. Другою ознакою, яку видно тільки під час УЗД, є вкорочення шийки матки. Якщо у Вас перша вагітність, ймовірність такого розвитку ситуації є низькою. Якщо лікар бачить ці симптоми, то також він може прописати режим перебування у ліжку й утримання від близьких відносин з чоловіком. У будь-якому випадку, передчасно панікувати не варто.

беременность, pregnancy, pregna5, 25 неделя беременностиНа 25 тижні, з урахування зросту матки, Ви все ще можете відчувати печію, часті позиви до сечовипускання.

Крім того, Вам потрібно звикати до того, що малюк буде час від часу Вас штовхати, а в разі, коли він занадто «розійдеться», спробуйте змінити положення.

Тривають тренувальні перейми, і якщо вони не викликають дискомфорт і не трапляються дуже часто, причин до хвилювання немає. На 7 місяці вагітності Ви можете відчувати біль у спині, і щоб полегшити її, намагайтеся довго не сидіти, не ходити, віддавайте перевагу м’яким кріслам, будьте обережні, коли підводитесь з ліжка, нехай важкі речі підіймає чоловік 🙂

Слідкуйте за кількістю і якістю виділень, і якщо вони змінюються, повідомте свого лікаря.

Малюк на 7 місяці вагітності

Ваш малюк продовжує рости: Зараз його зріст становить 32,4 см, а вага цілих 844 грами. У нього кругленькі щічки, а личко схоже на батьківське! На тілі малюка з’являються складочки, оскільки він накопичив вже достатню кількість жирової тканини. До речі, незважаючи на те, що кістки і суглоби у нього досить міцні, хрящова тканина на вушках залишається м’якою.

Рухи малюка все більш скоординовані, і якщо в один момент він зацікавиться власною ніжкою, то може вправно її схопити! Він вміє стискати кулачки і чітко вловлює мамин настрій: разом з Вами малюк радіє і сумує. Якщо Ви їсте те, що він любить, він задоволено посміхається, якщо не вгадали з меню, буде кривитися.

25 тиждень вагітності: якщо прикласти вухо до живота, можна почути, як б’ється маленьке сердечко! А поки тато буде слухати серцебиття, у малюка продовжує активно розвиватися мозок і поліпшуватися нервові зв’язки.

На 24 тижні почав виділятися сурфактант, який відповідає за здатність малюка дихати поза материнським організмом, а зараз він накопичується. Якщо раптом малюк народився завчасно, є велика ймовірність того, що лікарі зможуть зберегти маленьке життя!

Рекомендації для 25 тижня

Незважаючи на підвищене потовиділення й інші симптоми вагітності, 7 місяць вважається одним з найщасливіших: контакт з малюком налагоджено, Ви відчуваєте як він рухається і живе всередині Вас.

Зараз потрібно проводити достатню кількість часу на свіжому повітрі, а якщо Ви докладете руку до живота, то малюк протягне свою Вам у відповідь! Існує думка, що чим краще емоційно почуває себе малюк в утробі, тим краще буде розвиватися його мова і логіка в майбутньому.

Якщо Ви ще не записалися ні на йогу для вагітних, ні на заняття в басейні, записуйтеся! Крім того, що Ви особисто будете почуватися добре, задоволений буде і Ваш малюк!

Обговорюйте з майбутнім татом плани на післяпологовий період, говоріть про те, як би Ви хотіли виховувати малюка, як зміниться Ваше життя після його появи. Зараз Вам обом необхідно взаєморозуміння і підтримка, адже чоловік нервує і переживає не менше, ніж Ви!

А Ви вже почали вибирати речі для малюка?