Ще трошки ̶ і Ви будете на екваторі вагітності! На 19 тижні Ви можете спостерігати збільшення ваги: скоріш за все, цифра на вагах в середньому виросла від 3 до 6 кг. З них 230-250 грамів важить маленька людинка!

Що ще змушує стрілку вагів йти вгору? Вага плаценти становить від 150 до 200 грамів, води ̶ приблизно 300 грамів, грудей ̶ 350-360 грамів, і безпосередньо матки ̶ в середньому 300 грамів.

weighing scales, pregna-5, прегна-5, 19 неделя беременностиОскільки у малюка активно формуються зубки, Вашою метою є забезпечення себе кальцієм. додавайте до свого раціону кисломолочні продукти, тверді сири, фісташки і фундук, горох, волоські горіхи, нежирні вершки.

Якщо у Вас є проблеми зі сном, вони поки залишаються. Єдине, що Ви можете зробити – це розслабитись і поступово звикати спати у новій позі. Зовсім скоро, коли малюк з’явиться на світ, Ви навіть не будете думати про те, що існують незручні пози для сну 🙂

Які новини у малюка?

На 19 тижні вагітності у Вашого малюка активно розвивається мозок, а нервові клітини, котрі у майбутньому будуть «посередниками» між мозком і м’язами, вже знаходяться на своїх місцях.

Для формування головного мозку особливо важливою є ДГК ̶ декозогексаєнова кислота. Це найважливіша і найцінніша з Омега-3 кислот. Отримати її можна з жирної риби холодних морів (щоденна норма ̶ 400 г осетрових або 1 капсула Прегна-5).

Малюк активно рухається, але його рухи стали вже більш впорядкованими. Він уважно стежить за Вами і на все емоційно реагує: посміхається, коли відчуває, що Ви щасливі, супиться, коли відчуває, що Ви стурбовані, а коли він зовсім незадоволений – може навіть скривити губки. Малюк почувається найбільш комфортно, коли матуся спокійна і щаслива.

Він Вас слухає! Зараз вже остаточно сформовані вушні раковини, і всі слова, з якими Ви звертаєтеся до малюка, викликають у нього багато емоцій.

Маленький організм працює над зачатками корінних зубів, і тому Вам слід приділити особливу увагу споживанню необхідної кількості кальцію і вітаміну D 3. Необхідну кількість вітаміну D3 можливо отримати під час прийому сонячних ванн (але це не рекомендується вагітним) або з 1 капсули Прегна-5.

На 19 тижні активно утворюється жировий прошарок, розташований у найбільш схильних до натирання місцях: в ділянці пахв, на шийці, за вухами, в місцях згину кінцівок. Жировий прошарок відповідає за терморегуляцію і є джерелом «обігріву» для малюка. В цей самий час продовжується накопичення змазки, яка оберігає малюка від впливу навколишнього середовища.

19 тиждень вагітності: рекомендації

Зараз слід приділяти увагу кровообігу: більше рухайтесь, зручно сидіть, спирайтеся на спинку стільця, не закидайте ногу на ногу. Ви можете зауважити, що стали швидше втомлюватися, і тому якою б активною Ви не були раніше, зараз Вам потрібно врівноважити свій життєвий ритм. Не треба повністю відмовлятися від роботи, але й присвячувати їй увесь час та нерви теж не слід. Зрештою, хто тоді буде читати казки малюкові?

На 19 тижні може з’явитись нове відчуття: труднощі з глибоким вдихом. Це відбувається через положення матки, яка крім того, що розштовхує внутрішні органи, ще й тисне на діафрагму. Якщо Ви відвідуєте курси для вагітних, попросіть показати Вам правильне дихання, котре полегшить цей симптом.

Жодних аналізів на цьому терміні здавати не потрібно, лікар може виміряти тиск і скерувати на загальний аналіз сечі.

Якщо Ви «жили роботою», Вам може здаватися, що з настанням вагітності повністю зруйнується звичне життя. Не варто піддаватися меланхолійним настроям – нова роль сподобається Вам не менше, без жодних сумнівів!

Намагайтеся більше спілкуватися з батьком малюка, навіть якщо Вам здається, що він дуже зайнятий; без сумнівів, він також непокоїться. Основні моменти, що змушують нервувати чоловіків, коли їхня жінка знаходиться у цікавому стані ̶ це її здоров’я і здоров’я малюка, а також матеріальні аспекти. Підтримка потрібна не тільки Вам!

Намагайтесь проводити більше часу разом і насолоджуйтесь вагітністю!