Зараз 18 тиждень вагітності, і протягом найближчих 7 днів на Вас чекає багато цікавого! Ймовірно, Ви вже помітили, що фігура округлилася, і, ймовірно, це почало помічати Ваше оточення. Зважаючи на те, що у Вас росте животик, можуть з’являтися болі у попереку. У таких випадках дуже корисними можуть бути заняття для вагітних, наприклад, йога і басейн.

Pregnant woman doing Cat Pose, pregna-5, прегна-5, 18 неделя беременностиТепер, з постійним зростанням матки, Ви можете помітити появу печії і проблем із випорожненням. Це не патологія, а результат того, що матка, яка росте, «розсовує» внутрішні органи, щоб поміститися всередині Вас. Ваш малюк вже повідомив Вам про своє існування? Як правило, майже всі майбутні матусі на 18 тижні починають відчувати перші рухи малюка. Незважаючи на те, що більшу частину часу він спить, порівняно невеликий розмір плоду дозволяє йому перекидатися і обертатися в будь-якій частині живота! Протягом майбутніх тижнів Ви повністю налагодите контакт, малюк відгукуватиметься на Ваші дотики до живота, Ви зможете дізнаватися, як саме він влаштувався всередині Вас!

Чим саме зараз займається Ваш малюк?

На 18 тижні вагітності у малюка триває формування кісток, на його маленьких пальчиках вже з’явилися візерунки ̶ відбитки, яких немає більше ні в кого в цілому світі! Формуються ясна, а молочні зубки вже закладені. Якщо на початку вагітності плід був непропорційним, то зараз, як і годиться, його ніжки довші за ручки. До речі, стопа плоду на 18 тижні становить тільки 2,5 см!

У Вашого малюка починають з’являтися перші складочки, які повністю заповнюються первородною змазкою. Вона захищає шкіру від натирання. Активно працює відділ мозку, що відповідає за приймання звукових сигналів. Він весь час дуже уважно слухає, розуміє та відчуває. Якщо Вам подобається співати, то тепер у Вас є відданий слухач, котрий отримує велике задоволення від того, що чує! Ви можете читати малюкові добрі казки, розмовляти з ним, пестити його. У малюка є достатньо місця, тому він безперестанку крутиться, перевертається, навіть може схрестити ніжки (і слухати Ваш голос)!

З минулого тижня малюк підріс на два сантиметри, зараз його зріст становить 20,3 см, а вага збільшилася до 217 грамів!

Рекомендації для 18 тижня вагітності

Традиційно свідки вагітності вітають майбутніх батьків і так і норовлять погладити кругленький животик. У разі, коли Ви спокійно ставитеся до дотиків, Ви можете дозволити це перше знайомство з малюком друзям і родичам. Якщо дотики та надмірна увага Вас дратують, не варто це терпіти. Пам’ятайте, малюк чітко вловлює найменші зміни у Вашому настрої!

З планових аналізів є тільки пренатальний скринінг другого триместру, котрий проводять з метою виключення вроджених патологій і можливих хромосомних захворювань.

Лікар може виміряти артеріальний тиск і скерувати на аналіз сечі.

Зараз, як і раніше, дуже важливо забезпечити свій організм усіма необхідними компонентами. Вони сприятимуть покращенню Вашого самопочуття і здоров’я малюка! Прегна-5 містить 5 життєво необхідних компонентів: ДГК, фолієву кислоту, залізо, йод і вітамін Д 3, які важливі на всіх етапах вагітності і лактації!