Вже цілих 17 тижнів усередині Вас розвивається нове життя! На цьому тижні Ви можете відчувати розтягнення зв’язок, котрі утримують матку, що росте. Ці відчуття, незважаючи на те, що вони бувають досить яскраво вираженими, коли Ви встаєте, не загрожують ані Вам, ані малюку. Виробляйте звичку рухатися плавно, намагайтеся не вставати різко, не поспішайте ̶ насолоджуйтеся своїм станом!

Зверніть увагу: якщо біль стає різким і якщо Ви помічаєте незвичні виділення (наприклад, водянисті або з домішками крові) ̶ Вам слід негайно звернутися до лікаря, який веде Вашу вагітність.

17 неделя беременности, прегна-5

До 17 тижня Ви набрали вагу, і це додаткове навантаження на серце і судини, і відповідно, може підвищитись потовиділення. Можуть спостерігатися зміни у зовнішності ̶ це все наслідки гормональних змін. Зазвичай, обличчя виглядає трошки набряклим, з’являються пігментні плями. Ваша зовнішність повністю відновиться після народження малюка, але щоб уникнути появи нових пігментних плям, намагайтеся не перебувати без сонцезахисного крему під прямими променями.

Вам слід відмовитись від кави, не зважаючи на те, що в різних джерелах можна знайти дані про «прийнятні» дози кофеїну. Він провокує збудження нервової системи, що абсолютно не потрібно ані матусі, ані плоду, а його надлишок може стати причиною самовільного переривання вагітності або передчасних пологів.

Проаналізуйте тривалість часу, який Ви проводите в оточенні побутових приладів і намагайтеся його зменшити. Не слід вдаватися до параної, але і зловживати посиденьками за ноутбуком і приготуванням їжі в мікрохвильовій печі теж не варто.

Як справи у Вашого малюка?

На 17 тижні вагітності вага плоду становить 160 грамів, а зріст ̶ 18 см! Всі органи, що сформувались раніше, продовжують розвиватися, обличчя малюка стає все милішим. Як Ви вважаєте, на кого він буде схожий? 🙂

До речі, у нього закладені молочні зубки і формуються корінні. Крихітні оченята ще не відкрилися, але вже чудово розрізняють зміни світла, виявляючи до нього справжню цікавість! На зміни у зовнішньому середовищі малюк реагує зміною руху: він починає хвилюватися, коли чує різкі та гучні звуки, а голос мами або тата має заспокійливий ефект. Пам’ятаєте, що він вже вміє посміхатися? Йому дуже подобається, коли Ви з ним тихенько розмовляєте!

Рожева шкіра малюка ще вкрита пушком, який утримує воскоподібну змазку на його тілі. Ця змазка, як було зазначено вище, виділяється для захисту шкіри малюка від навколоплідної рідини.

В організмі малюка починає формуватися тканина, котра найближчим часом буде забезпечувати теплообмін. Вона має назву бурий жир.

Бурий жир рятує малюка від переохолодження. В кожній клітині бурого жиру міститься одразу декілька жирових крапель, а його структура має повно мітохондрій, що накопичують залізо. Тому він і називається бурим, оскільки має темний колір.

17 тиждень вагітності — це час, коли чутно серцебиття малюка, він вчиться дихати. Остаточно сформувалася плацента, малюк отримує всі необхідні компоненти від організму матері, повертаючи їй продукти обміну для переробки та виведення.

Рекомендації для 17 тижня вагітності

Як не дивно, намагайтеся більше відпочивати. Ваш відпочинок повинен бути якісним і повноцінним. І Вам, і майбутньому татусеві треба знаходити час для бесід з малюком, разом з малюком слухати музику. Важливий нюанс: прослуховування музики має приносити Вам задоволення, оскільки Ваш малюк вже чітко відчуває, що Вам подобається, а що ні.

Під час вагітності жінка виглядає як ніколи добре і немає жодних причин відмовлятися від косметики і улюблених засобів для догляду. Якщо Ви будете подобатися собі, то навіть у цікавому положенні Ви будете ловити погляди захоплення! У цей час можна обирати курси для майбутніх батьків, і, якщо Ваш чоловік в цьому зацікавлений, відвідувати їх разом!

До зустрічі з малюком залишилося трохи більше половини вже подоланого шляху!