Вже протягом двох тижнів за підтримку Вашої вагітності відповідає плацента ̶ вона забезпечує харчування малюка і захищає його від впливу негативних факторів. На 14 тижні матка продовжує рости і підніматися вище, і вагітна жінка зможе її промацати, приклавши долоню до живота. Останній стає більш округлим, та помітним для оточуючих. Майбутній малюк поводиться активно в животі: він відштовхується від стінок матки і рухається, хоча, Ви поки ще не відчуєте його поштовхівв.

14 неделя беременности, прегна-5На цьому етапі вагітна жінка відчуває себе значно краще, ніж декілька тижнів тому, освоїлася в новому статусі. Багато пар, які вже стали батьками, відзначають, що зросла якість їх сексуального життя: жінці хочеться більше уваги, а лікарі настійно не рекомендують відмовлятися від близькості. Вона добре позначається не тільки на психологічному стані жінки, але і на її здоров’ї.

14 тиждень вагітності ̶ час, коли знижується кількість позовів до сечовипускання. При цьому, якщо Ви відчуваєте хворобливий ріжучий біль у вбиральні, про це слід повідомити лікаря. Так можуть проявлятися запальні процеси мочевивідної системи.

Зверніть увагу на свою шкіру, а саме, на родимки та папіломи. Під час вагітності може почати проявлятися ВПЛ (вірус папіломи людини), який є в організмі більшості людей, але знаходиться в неактивному стані. Чому саме під час вагітності він може активізуватися?

З початком зародження нового життя, в організмі мами починається ряд процесів, які послаблюють захисні сили організму, що стає сприятливим ґрунтом для загострення хронічних і пробудження сплячих захворювань. Головне не панікуйте, але рекомендується повідомити Вашого лікаря про їх появу.

pregna, pregnancy, pregna5, 14 неделя беременностиЩо відбувається всередині?

У Вас був СD-диск? Зараз Ваш малюк легко б помістився на його поверхні: зріст плоду на 14 тижні складає 12,3 см, а вага – 52 г. Продовжують розвиватися риси його обличчя, малюк починає рухати нижньою щелепою. У Вашого майбутнього малюка активно розвивається мозок, працюють щитовидна та підшлункова залози. Коли малюк не спить, він може вивчати себе: торкатися ручками пуповини, обличчя і навіть позіхати! Він вже реагує на зовнішні подразники: наприклад, коли Ви кладете руку на живіт, він, скоріш за все, пересунеться до протилежної стінки. Вже за декілька тижнів не тільки він буде відчувати Вас, але і Ви його!
На 14 тижні тіло плоду покривається зародковим пушком, основне завдання якого-затримка воскоподібної речовини, що виділяється тілом малюка. Ще до пологів пушок зміниться на тоненькі волосинки.

Деякі малюки народжуються з ще не зниклим пушком, але протягом перших двох тижнів життя він викочується і повністю зникає

Рекомендації для 14 тижня вагітності

Основна проблема на початку другого триместру ̶ старі звички, особливо, якщо мама звикла вести активний спосіб життя. Ви можете і не помітити, як зачепите давно знайомі предмети парою нових сантиметрів своєї фігури. Не варто хвилюватись, шкоди малюку це не завдасть, але намагайтеся рухатися більш спокійно та плавно.

Серйозну небезпеку становлять як для Вас, так і для малюка серйозні травми. Зверніть увагу, якщо Ви відчуваєте яскраво виражений біль у животі ̶ слід негайно звернутися до лікаря.

Харчування, як і раніше, має бути різноманітним і наповненим корисними компонентами: вживайте достатню кількість фруктів і овочів, легкого білку, продуктів, що багаті на вітамін С.

Приділяйте увагу собі, і звісно, майбутньому татусеві: обговорюйте з ним питання виховання діток, цікавтеся його точкою зору і починайте обирати ім’я!:)