Хочете знати, який великий малюк вже вміщується у Вашому животику? На 31 тижні вагітності зріст малюка становить приблизно 41 сантиметр!

І Ваша матка, як будиночок такого здорованя, піднялася вже на 11 сантиметрів вище пупка. З минулого тижня у Вашому самопочутті мало що зміниться: все ще будуть дошкуляти задишка і печія. Як варіант, можете поекспериментувати з теплим молоком, багато жінок стверджують, що цей нехитрий спосіб їм добре допомагає поліпшити стан. Другим помічником в боротьбі за поліпшення стану стане дробне харчування, звичайно, без так званих «заборонених плодів» (навіть якщо вони солоні, а не солодкі).

Зараз у Вашому організмі виробляється цікавий гормон релаксин, завдяки якому тазові з’єднання пом’якшуються. Цей же гормон робить Вашу ходу «качиною», що неабияк дратує деяких майбутніх матусь, але розчулює Ваше оточення. Чим більш розм’якшеним буде таз, тим легше малюку буде дістатися до Вас!

Ми з Вам раніше вже говорили про гестоз — захворювання, якому передує погана робота нирок. Підступність гестозу в тому, що він особливо ніяк себе не проявляє, хіба що в аналізі сечі (тому Ви його і здаєте щотижня). Симптомом може слугувати зайва набряклість, яка не проходить за ніч і супроводжує цілий день, слабкість, головний біль, різкі зміни ваги. Гестоз небезпечний не тільки для Вас, але і для малюка, тому, будь ласка, будьте уважні до свого організму і самопочуття.

Вагітність — це величезне випробування для організму, імунітет вагітної жінки ослаблений, і тому нерідко на різних термінах вагітності виникає молочниця та інші гінекологічні хвороби. У випадку, коли Ви виявили характерні симптоми, повідомте лікаря і при необхідності здайте мазок. Пам’ятайте, що через родові шляхи буде йти маленька людина і їй зовсім не потрібно починати своє життя з ризику зараження.

pregnancy, беременность, pregna-5, pregna5, 31 неделя беременностиЦікавий момент для бізнес-леді, які вже начебто у відпустці, але все ще контролюють поточні процеси. Нерідко трапляється так, що декретна відпустка допомагає мамі відкрити в собі нові сторони, захопитися цікавою справою, яка потім перетворюється в хороший бізнес!

Чим займається малюк?

31 тиждень вагітності: Ваш малюк важить майже 2 кг і при нагоді він розглядає гру світла і тіні, яка проходить через Ваш животик. Існує думка, що саме зараз у діток формується так званий рогівковий рефлекс. Саме він змушує нас мружитися, коли в око потрапляє сторонній предмет. У випадку малюка — це пальчик.

Він все більше освоює смоктальний рефлекс, який скоро йому дуже стане в нагоді. Внутрішні системи й органи працюють злагоджено, мозок продовжує розвиватися, нервові клітини активно функціонують, утворюються нові зв’язки, в мозку збільшується кількість кровоносних судин. На 31 тижні вагітності малюк вже здатний навчатися. Це Ви можете помітити самі: якщо Ви робите речі, що неприємні малюкові, наприклад, натискаєте на живіт, він наполегливо буде штовхатися у відповідь. Він здатний впізнавати людей, і в залежності від обставин або нервувати, або заспокоюватися.

Малюк бачить сни: можливо це переробка пережитих подій, а можливо йому сниться зустріч з Вами:)

На 30-х тижнях вагітності відбувається налаштування ферментативної системи малюка, підшлункова залоза виробляє інсулін. На маленьких пальчиках вже є нігтики, під шкірою продовжує накопичуватися жирова тканина, в легенях виробляється сурфактант.

Малюк живе в своєму ритмі, і швидше за все, він не збігається з Вашим. Ви можете підраховувати кількість його активностей. 10 на годину — це гарний показник.

І одне з питань, що найбільш тривожить матусь: положення малюка. Якщо він вже перевернувся, то слід живіт зафіксувати бандажем, а якщо це не відбулось, слід трохи зачекати. Кажуть, що басейн добре впливає на малюка: під час Вашого заняття плаванням, малюк може зайняти необхідне положення. Не радять силою перегортати малюка, щоб він не заплуталась у пуповині. Спробуйте його попросити, адже між Вами є міцний зв’язок!

31 тиждень вагітності: основні рекомендації

Час збирати «косметичку»! У Вас, швидше за все, є засоби, які допомагають Вам стежити за станом шкіри, креми від розтяжок та інші продукти для вагітних. А тепер вже час обрати косметичку, що допоможе Вам піклуватись про шкіру малюка. Також зараз можна абсолютно спокійно вибирати дитячий візочок, спальні мішки для малюка, іграшки та брязкальця, пелюшки.

Для Вас було б непогано відпочинути і провести час на природі.

Якщо Ви ще не визначились з пологовим будинком, дамо Вам декілька порад. Коли Ви обираєте лікаря, то це буде перша людина, яка візьме на руки Вашого дорогоцінного малюка. Тобто між Вами повинна бути довіра, лікар має бути з Вами на «одній хвилі». Вивчіть профіль лікаря та його репутацію. Ставте питання й оцініть готовність лікаря відповідати на них. Прислуховуйтесь до своїх почуттів, і звісно, до малюка.

Аналізи на 31 тижні ті ж самі, якщо Ви їх ще не зробили.

Приділяйте увагу чоловікові. Багато жінок занадто сильно зосереджуються на собі й малюкові і забувають про те, що чоловікові також потрібна увага. Обговорюйте з ним усі питання, які Вас турбують, разом обирайте пологовий будинок і дійте разом. Малюк буде щасливим, якщо між мамою і татом буде панувати гармонія і кохання!