Почався третій тиждень акушерської вагітності — саме в цей період яйцеклітина може бути запліднена і потім імплантуватися в стінку матки. Ви все ще можете не відчувати жодних нових відчуттів, незважаючи на те, що організм почав активне перебудування.

прегна, овуляция, беременность, прегна5, pregna5, 3 неделя беременности
У разі, коли запліднення не сталося на другому тижні після початку циклу, то зараз саме час. Для зустрічі зі сперматозоїдом у яйцеклітини є 24 години з моменту овуляції. При найбільш позитивному сценарії, третій тиждень стане тижнем X: сперматозоїд зіллється з яйцеклітиною і перетвориться на зиготу. У ній міститиметься подвійний набір хромосом, а від його поєднання буде залежати стать майбутнього малюка.

На третьому тижні зигота починає ділитися: на 4-й день в ній 32 клітини, на 7-й цілих 250! Візуально вона нагадує крихітну кульку, діаметром 0,1-0,2 мм! На цьому етапі живлення зиготи відбувається за рахунок власних запасів. До кінця третього тижня, майбутній малюк знаходиться в матці, починається процес формування зачатків плодового міхура, навколоплідних вод, зачатків зародка.

3 тиждень вагітності вважається одним з критичних періодів: плід намагається «осісти» в організмі матері, але може бути відторгненим як чужорідне тіло.

Процес імплантації займає в середньому 40 годин, і якщо він буде вдалим, то ембріон закріпиться в шарі ендометрію, перший етап міцного зв’язку між матір’ю і малюком. Ще кілька днів, і тест покаже позитивний результат.

Перші ознаки вагітності

Жінки, які планують малюка, можуть відчувати слабкість, дратівливість і нудоту, внизу живота може з’явитися тягнучий біль, збільшиться чутливість молочних залоз. Іноді жінки спостерігають невеликі кров’янисті виділення — імплантаційна кровотеча. На відміну від менструації, така кровотеча менш рясна і триває від декількох годин до декількох днів. У яєчниках підвищується вироблення прогестерону — гормону вагітності.

Рекомендації для 3 тижня

здайте аналіз на ХГЛ, щоб підтвердити вагітність;
здайте аналіз на рівень прогестерону;
не перебувайте в місцях скупчення людей, не спілкуйтеся із застудженими людьми, щоб не заразитися.
шукайте позитивні моменти в кожному дні, насолоджуйтеся своїм новим станом.