Як Ви себе почуваєте? Скоріше за все, у Вас «тягне» у попереку: збільшення ваги вагітної жінки і розмір животика стають істотним випробуванням для зв’язок і суглобів. Вам може допомогти басейн зі спеціальними заняттями для вагітних, де під пильним контролем фахівця Ви будете робити спеціальні вправи.

pregna5, pregna-5, прегна-5, 22 неделя беременностиБез сумніву, Ви відчуваєте як бешкетує в середині Вас малюк, ледве Ви приляжете. Проте коли Ви чимось активно займаєтеся, він спокійно спить, всі Ваші рухи його заспокоюють і занурюють в сон. Ми радимо Вам не концентруватися занадто на активності малюка: якщо зранку і ввечері Вам вдалося спіймати його на перекиданнях, то все в порядку. Єдина об’єктивна причина хвилюватися — це якщо Ви не відчуваєте малюка більше доби.

КЯк правило, на 22 тижні вагітності все більш вираженими стають пігментні плями, «маска вагітності» і лінія вздовж пупка до низу живота. Саме зараз, щоб уникнути розтяжок і дискомфортних відчуттів, слід підібрати ефективну косметику для майбутніх мам.

Ви вже знаєте про важливість питного режиму, але тепер рідина може трохи затримуватися через велике навантаження на нирки. Тобто можуть з’явитися набряки обличчя, рук і ніг. Немає причин для хвилювання, коли з’явиться малюк набряки пройдуть самі по собі.

Зараз у Вас, як і у більшості жінок на 22 тижні, може спостерігатись розвиток анемії. Це відбувається за рахунок збільшення кількості крові і зниження її в’язкості. Причин для хвилювання немає, як і немає симптомів зниження рівня гемоглобіну: більша частина вагітних жінок дізнається про його рівень на плановому огляді. Ідеальні показники не повинні бути нижче 110 г/л. Лікар може порекомендувати Вам додати до раціону продукти з високим вмістом білку і препарати з вмістом заліза.

Спеціально для жінок на етапі підготовки до вагітності, протягом всієї вагітності і в період лактації, був розроблений вітамінний комплекс Прегна-5 з високим вмістом заліза та всіх необхідних компонентів для мами і малюка.

На 22 тижні вагітності у Вас можуть кровоточити ясна або траплятися незначні кровотечі з носа. Якщо це були разові епізоди, то хвилюватися не варто, але якщо кровотечі стали регулярними, слід терміново звернутися до лікаря.

В цей період може розвиватися варикозне розширення вен і, як одне з найменш приємних його наслідків, геморой. Крім консультації лікаря потрібно максимально переглянути раціон харчування, вживати достатню кількість свіжих продуктів, супів і легких бульйонів. У більшості випадків геморой зникає практично безслідно після появи малюка, тому не варто передчасно хвилюватись.

Як справи у малюка?

22 тиждень вагітності: за минулі 7 днів він підріс до 27,8 см, а його вага збільшилася до 506 грамів! Він, безумовно, дуже гарний, незважаючи на рожеву зморщену шкіру. В момент Вашої зустрічі, він буде зовсім іншим! Сьогодні вдосконалюється ендокринна система і розвиваються потові залози плоду.

Завдяки тому, що в мозку малюка вже зібрані практично всі клітини-нейрони, йому вдається розуміти Вас все краще. Протягом найближчого тижня у нього сформується хребет.

Він тренується дихати: малюк робить рухи, котрі дуже схожі на дихальні. Безумовно, про повноцінне дихання говорити дуже рано, адже перший вдих буде тільки після народження, а поки що в його легенях знаходиться рідина.

З досягнень цього тижня — у малюка з’явилися бровинята, поки що зовсім без кольору, а нігтики на руках і ногах повністю сформувалися. У Вашому животі він вчиться згинати й розгинати кінцівки, розуміє, як це відбувається, вивчає себе. Він торкається до свого личка, вчиться нахиляти голову, коли хоче дотягнутися до пальчика. Його рухи з хаотичних стають все більш свідомими! На УЗД Ви можете спостерігати, як він вивчає пуповину або грається з нею!

22 тиждень вагітності: рекомендації майбутній мамі

Ймовірно, Ви відчуваєте себе добре, Ви можете керувати автомобілем, потрібно тільки призвичаїтися пристібатися з урахуванням поважного стану. Можливо, виникне питання про те, чи можна вже відновлювати близькі стосунки з чоловіком, якщо через погане самопочуття Ви від них відмовлялися. Якщо лікар не забороняє, то чому б ні?

На 22-23 тижні необхідно здати аналіз корові на ВІЛ.

З цікавого: оскільки в організмі може затримуватися рідина, деяким мамам може знадобитися придбати взуття більшого розміру. Це тимчасова потреба, після пологів Ви знову без зусиль зможете взутися в улюблену пару.

Приділяйте необхідну кількість часу своєму чоловікові, обговорюйте Ваші плани на майбутнє, спілкуйтеся з малюком. Він Вас чує і радіє, коли між мамою і татом панує взаєморозуміння і гармонія!