Половина терміну вагітності вже подолано! Але найцікавіше тільки починається, адже Ваш малюк з кожним днем опановує не лише нові цікаві заняття, а й вивчає себе. Він може гладити свої ніжки і ручки, а якщо у Вас їх двоє, то грати з братиком чи сестричкою!

Велика ймовірність того, що на цьому тижні Ви відчуєте прилив сил і Ваш настрій буде піднесеним. Малюк активно реагує на Ваш голос і дотик, але здебільше вночі, оскільки протягом дня він спить. Парадоксально, але коли Ви ходите, чи займаєтеся своїми справами, Ваші рухи заколисують малюка, а коли Ви лягаєте, він прокидається і починає вести активний спосіб життя:) Якщо він занадто активний, можливо, йому не вистачає кисню, тому варто збільшити час прогулянок на свіжому повітрі.

Pregnant couple, pregna-5, прегна-5Ще одним важливим показником є рівень гемоглобіну у Вашій крові, якщо він низький, то організм не в змозі забезпечити малюка необхідною кількістю кисню. Для підвищення рівня гемоглобіну в крові, необхідно збільшити кількість нежирного білку в раціоні. Переконайтеся, що у вітамінному комплексі для вагітних, який Ви приймаєте, міститься достатня кількість заліза. Щоб заспокоїти малюка, поговоріть з ним лагідно, заспівайте пісеньку, погладьте його. Кажуть, що склянка теплого молока перед сном, може розслабити і Вас, і малюка. Спробуйте!

21 тиждень вагітності: стрілка Ваших ваг, як і раніше, повзтиме вгору — малюк стрімко набирає жировий прошарок. В цей самий час повертається бажання з’їсти чогось «шкідливого». Не варто себе обмежувати в забаганках, просто стежте за кількістю споживаної їжі.

Оскільки хребет зараз «носить» не тільки Вас, але і малюка, може виникати біль у попереку. Особливо це відчувають матусі, які не займалися спортом. Намагайтеся не проводити багато часу стоячи, давайте спині можливість відпочити. Якщо любите плавати, запишіться в басейн на заняття для вагітних, де інструктор підбере спеціальні вправи і буде Вас контролювати.

Які новини від малюка?

Він знову виріс: його зріст вже майже 26 сантиметрів, а вага — 416 грамів! Провідну роль відіграє кістковий мозок, він виробляє клітини крові. На 21 тижні вагітності у малюка закладені молочні та корінні зубки, а сам плід стає все більш «кругленьким» за рахунок жиру, що накопичується. Враховуйте це, коли складаєте своє меню харчування, оскільки процес набору жиру може провокувати у Вас підвищення апетиту.

Розвивається система травлення і вона вже має всі необхідні ферменти! Ковтаючи навколоплідні води і проводячи їх через себе, малюк тренується харчуватися самостійно.

Місця в матці йому поки що вистачає, тому він крутиться в ній абсолютно спокійно, а Ви можете відчувати, де і як він ліг на цей раз. Ці пустощі закінчаться до 35 тижня, коли малюк зафіксується в одному положенні. Поки є час, грайте разом з ним!

21 тиждень вагітності: рекомендації

Підготуйтеся до того, що найближчим часом може з’явитися задишка, як було сказано вище, це через матку, що росте разом з малюком. В цьому випадку, треба заспокоїтися, спокійно зробити кілька вдихів-видихів, і якщо дозволяють обставини, вийти на свіже повітря.

Груди залишаються чутливими, може виділятися молозиво, його можна промокнути серветкою. Харчування має бути повноцінним і різноманітним.

Внизу живота можуть з’явитися неприємні відчуття при вставанні з ліжка — це пом’якшується хрящова тканина, щоб під час пологів малюку було комфортно проходити через родові шляхи.

Вже зараз Ви можете починати вибирати ім’я малюку, зайнятися приємними клопотами по облаштуванню дитячої кімнати, підбирати перший гардероб!