Чи знаєте Ви, що споріднює новонароджене кошеня і Вашого малюка? Вони зараз одного розміру! Вага малюка становить майже 118 грамів, а зріст — 16,4 сантиметри! Матка вагітної жінки і плацента збільшуються в розмірі, при цьому формування останньої вже завершено, а майбутня мама відчуває приплив сил!

pregna, pregna5, pregna-5, 16 неделя беременностиСкоріше за все на 16 тижні у Вас зменшиться кількість «емоційних екстремумів», Ви будете більш спокійною, але чутливість, вірогідно, збережеться майже до появи малюка на світ. Скажіть, Ви вже звикли до свого стану? Навчились ним насолоджуватися?

Незалежно від Вашого віку, навантаження на серце зросло: таким чином організм забезпечує ефективну роботу плаценти. Ви ж пам’ятаєте, що саме плацента є відповідальною за захист малюка і забезпечує його необхідними елементами?

Якщо у Вас трапляються легкі носові кровотечі, не лякайтеся: знову ж таки, причиною цього явища є посилення кровообігу. Зараз і Вам, і малюку особливо необхідно перебувати на свіжому повітрі для отримання необхідної кількості кисню. На 16 тижні вагітності Ви можете помітити, що груди стають ще більш чутливими: у цьому випадку все індивідуально, тому що у деяких жінок чутливість грудей є першою ознакою вагітності!

Зараз позиви до сечовипускання, які могли Вас турбувати на початку вагітності, виникають рідше. Якщо Ви ще не позбавились звички «потерпіти», Ви можете спровокувати пієлонефрит вагітних, не ризикуйте! Чому саме зараз підвищується ризик розвитку захворювання? Вагітність, як вже було зазначено, є причиною навантаження на сечостатеву систему жінки: крім того, що вона відповідає за виведення продуктів обміну жінки і плоду, вона ще відповідає за очищення навколоплідних вод. Не варто залишати без уваги і той факт, що гормон вагітності, прогестерон, позначається на роботі сечостатевої системи.

До симптомів пієлонефриту вагітності відносяться: відчуття важкості в поперековій області, підвищення температури, мутний колір сечі і дискомфорт під час сечовипускання. Якщо Ви помітили у себе такі симптоми, звертайтеся до лікаря.

pregnant woman 9 неделя беременностиЯк змінився малюк?

На початкових етапах вагітності голова малюка була притиснута до грудної клітки, а зараз він тримає її прямо на достатньо розвинутій шиї. Нещодавно у нього були закриті очинята, а на 16 тижні повіки вже починають розділятися. Він кумедно насуплюється і робить гримаси, навчився відкривати ротик та… посміхається! Ваша мета — створити Вашому малюку максимально комфортні умови, щоб він почував себе добре і частіше посміхався!

Не зважаючи на те, що вушка малюка ще недостатньо розвинуті, він вчиться сприймати звуки, які надходять ззовні! В процесі активного розвитку знаходиться ендокринна система, стають міцнішими нігтики. Він вже справно і впевнено перекидається, координація рухів з кожним днем стає все кращою. Вже повністю сформовані статеві органи хлопчика (або дівчинки) і уважний лікар вже зможе сказати на кого Ви чекаєте!

16 тиждень вагітності: декілька порад

Можливо для Вас це вже не новина, але починаючи з 16 тижня Ви можете відчувати, як ворушиться Ваш малюк! Якщо він вже почав подавати Вам знаки ̶ розділіть цю радість зі своїм лікарем: в подальшому ця інформація буде важливою для коригування ймовірної дати пологів.

9 неделя беременностиПід час візиту лікар зможе виміряти Ваш тиск і направити на загальний аналіз сечі ̶ це планові процедури. Пренатальний скринінг є обов’язковим; він призначений для виключення вроджених вад.

Намагайтеся максимально багато часу проводити з тими, хто заряджає Вас позитивними емоціями, і пам’ятайте про того, хто всередині Вас ̶ це головне джерело щастя. І він, напевно, зараз посміхається!:)