На десятому тижні вагітності вагітній жінці необхідно зробити акцент на повноцінному сні: сонливість і відчуття постійної втоми продовжує супроводжувати майбутню маму.

10 неделя беременности, прегна-5, pregna-5Якщо Ви вже стоїте на обліку у лікаря, то, ймовірно, чули про необхідність прийому вітамінних комплексів для вагітних. Вони не тільки забезпечують організм матері усіма необхідними компонентами, а й попереджають загрозу мимовільного переривання вагітності. У вітамінах для вагітних ключову роль відіграє не стільки кількість компонентів, скільки їх сумісність.

Матка жінки продовжує збільшуватися і чинити тиск на сусідні органи. Ознакою цього є часті позиви до сечовипускання. Якщо Ви відчуваєте тягнучий біль внизу живота, не поспішайте панікувати (пам’ятайте: Ваш спокій – запорука здоров’я малюка!). Якщо відчуття не яскраво виражені, то вони можуть бути наслідком того, що натягнулися зв’язки матки. У випадку різкого болю візит до лікаря відкладати не можна!

Ви можете помітити зміни на грудях: з’явились вузлики Монтгомері, які виконують захисну функцію. Завдяки речовинам, які вони виділяють, груди захищені від запалень і можливих інфекцій. Коли малюк підросте, і Ви перестанете його годувати грудьми, вузлики зникнутьт.

Як справи у Вашого малюка?

10 тиждень вагітності – час, коли всі органи сформовані, і в разі, якщо генетичні аномалії не були діагностовані, ризик їх подальшого розвитку зведений до мінімуму. Зараз зріст малюка становить 3,3-4,3 мм, а вага — 4-6 г! Незважаючи на такі маленькі розміри, малюк вже навчився рухатися, і навіть, незважаючи на те, що Ви цього не відчуваєте, відштовхується від однієї стінки матки до іншої і плаває в амніотичній рідині плідного міхура!

На 10 тижні на маленьких ручках починають формуватися нігтики, скелет зміцнюється. Сформовані раніше кишківник, печінка і підшлункова залоза вже активно працюють. Нирки продукують сечу, яка виводиться назовні.

Чого Вам очікувати від десятого тижня вагітності?

Prena5, Pregna-5, pregnancy, 10 неделя беременностиЯкщо всі попередні тижні жінка страждала від токсикозу, то і зараз вона все ще буде від нього потерпати. Але, як правило, ближче до 14 тижня вагітності він пропадає. Якщо у Вас блювота протягом дня більш ніж тричі, ретельно дотримуйтеся питного режиму: пийте часто і маленькими ковтками, щоб уникнути зневоднення.

Правило повноцінного харчування залишається актуальним, проте з огляду на токсикоз апетит може бути відсутнім в принципі, що загрожує порушеннями вуглеводного, жирового, водно-сольового і білкового обміну.

Правила харчування на десятому тижні залишаються тими ж: достатня кількість овочів, і фруктів/сухофруктів, кисломолочних продуктів, овочеві супи. Намагайтеся не переїдати і відмовитись від малокорисних страв, в число яких входять смажені, солоні, мариновані продукти та магазинна кулінарія. Зверніть увагу на продукти, що містять йод: при недостатній його кількості з’являється ризик розвитку порушень в розумовому розвитку малюка. Так відбувається тому, що знижується вироблення гормонів щитовидною залозою. Запасайтеся морською капустою і улюбленими сортами морської риби.

Якщо дозволяє погода, проводьте більше часу на свіжому повітрі. Якщо Ви полюбляєте спорт і активний спосіб життя, не відмовляйтеся від занять, що приносять Вам задоволення! Звісно, що інтенсивність і графік занять необхідно узгодити з лікарем, що веде Вашу вагітність. Помірні фізичні навантаження допоможуть Вам не тільки підтримувати форму, але й скоріше відновитись після народження малюка!