Здоров’я майбутньої матері і її малюка безпосередньо залежить від надходження в організм необхідних компонентів, зокрема вітаміну Д. Ранній карієс й уповільнення розвитку скелета є наслідками його дефіциту.

Здоров’я майбутньої матері і її малюка безпосередньо залежить від надходження в організм необхідних компонентів, зокрема вітаміну D. Дослідження підтверджують, що дефіцит цього вітаміну може стати причиною розвитку варикозу, депресій і застудних захворювань у вагітної. Що стосується дітей, то наслідками нестачі вітаміну D стають ранній карієс і уповільнення розвитку скелета, що призводить до рахіту.

Знайти в аптеках:

Вітамін D під час вагітності здорові зуби Вашого малюка?

Внутрішньоутробний розвиток зубощелепної системи плоду складається з декількох періодів: молочні зуби закладаються на 6-8 тижні вагітності, а постійні в другому триместрі, процес мінералізації зубів триває в тому числі після пологів.

Трохи біології: зуби складаються з кальцію гідроксиапатиту (Ca10 (PO4)6(OH)2). Нестача кальцію позначається на процесі мінералізації, побудові кристалічної решітки речовини.

Канадські вчені виявили прямий зв’язок між дефіцитом вітаміну Д під час вагітності і раннім розвитком карієсу у дітей протягом першого року їх життя.

У дослідженні брали участь вагітні жінки, які проживають у відносно схожих умовах. Предметом інтересу вчених був рівень концентрації вітаміну D в їх крові, відповідно до якого жінки були розділені на кілька груп.

Контрольна група складалася з більш ніж 200 вагітних з 75-200 нмоль/л вітаміну Д, що є нормою, а у 35% досліджуваних спостерігалася його недостатність. В результаті, увагу дослідників привернули 80 жінок і їх новонароджені: у більшості з них була гіпоплазія (недорозвинення тканини, органу або цілого організму, обумовлене порушеннями в процесі ембріогенезу) різного ступеня, а у 2% — часткова аплазія (порок розвитку, вроджена відсутність будь-якої частини тіла або органу). У 36% дітей діагностували «карієс раннього віку».

Pregna, Pregna5, kids, vitaminD, прегна5, прегнаДе брати вітамін D?

 риб’ячий жир
палтус, скумбрія, тріска, тунець, оселедець
кисломолочні продукти (твердий сир, м’який сир, кефір, ряжанка)
зернові
веганські продукти (тофу, соєве молоко)

Пам’ятайте, що рекомендована добова доза вітаміну D для вагітних становить 2000 МО. Однак, «добути» потрібну кількість вітаміну з продуктів харчування досить важко. 2000 МО вітаміну D3 міститься в одній капсулі Прегна-5, відповідає вимогам клінічних протоколів ендокринологічного співтовариства.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment