Ми часто чуємо про наслідки дефіциту заліза, але чи знаємо ми, яка його роль в нашому організмі? І чи впевнені ми, що розуміємо, наскільки важливо підтримувати норму цього елемента під час вагітності?

Залізо (Fe) є важливим елементом, що застосовується для транспортування кисню в організмі кожної людини (як частина гемоглобіну і міоглобіну, він переносить молекулярний кисень з легень в усі клітини). Більше 3/4 загальної кількості Fe в нашому організмі утворюється при розпаді еритроцитів, а решта надходить з їжею, яку ми споживаємо. Жінки особливо схильні до загальновідомих наслідків дефіциту заліза під час вагітності, цей стан називається залізодефіцитною анемією.

Знайти в аптеках:

Які найпоширеніші симптоми анемії?

Проблеми з пам’яттю, блідість шкіри і губ, загальна слабкість і зниження імунітету, а також зниження фізичної витривалості і підвищена стомлюваність. Про надлишок заліза можна почути вкрай рідко, в той час як анемія є частою проблемою, яка зачіпає жінок. Дуже важливо систематично здавати аналізи крові і консультуватися з лікарем, тому що це дозволить виявити будь-які зміни і запровадити відповідні заходи. Дефіцит заліза може привести до ускладнень під час вагітності, тому, потрібно бути уважною до будь-яких змін в організмі.

Як ми отримуємо залізо?

При виборі джерела надходження заліза важливо враховувати його біодоступність, вміст чистого заліза і смак. Залежно від того, з яких продуктів надходить в організм залізо, визначається його вид.

Гемове залізо надходить в організм з продуктів тваринного походження. Міститься у м’ясі, субпродуктах, птиці, рибі. Цей тип є найбільш ефективним при засвоюванні (від 15 до 35%).

Запам’ятайте: чим темніше м’ясо, тим більше в ньому заліза.

Кількість гемового заліза в міліграмах на 100 грамів продукту

Назва продукту Вміст заліза (мг)
Свиняча печінка 20,2
Куряча печінка 17,5
Яловичина 3,6
Баранина 3,1
Свинина 1,8

 

Для кращого засвоєння заліза ці продукти слід вживати з овочевими гарнірами.

Негемове залізо міститься у рослинних продуктах. Наприклад, в бобових, шпинаті, яблуках, злакових, горіхах, сухофруктах. Цей тип заліза засвоюється організмом менш ефективно (від 2 до 20%).

Продукти рослинного походження з найбільш високим вмістом заліза

Назва продукту Вміст заліза (мг)
Сочевиця 11,8
Пшеничні висівки 11,1
Соя 9,7
Гречка 6,7
Арахіс 4,6

 

Дуже важливо, особливо під час вагітності, додавати до раціону добавки, що містять достатню і безпечну кількість цього важливого елементу.

1 капсула Прегна-5 містить 30 мг спеціального заліза-ферронілТМ, котре відмінно всмоктується і забезпечує жінку необхідною кількістю заліза під час вагітності і годуванні груддю (Дворецький Л.І. Клінічні рекомендації по лікуванню хворих ЗДА/РМЗ. 2014).

Також варто знати, що залізо накопичується не тільки в печінці плоду, що розвивається, але і в період раннього дитинства, тому достатнє надходження заліза з молоком матері знижує ризик розвитку анемії у новонароджених.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment