Ми часто чуємо про йод, особливо в контексті щитовидної залози. Але що викликає його недостатність або надлишок? Особливо в організмі майбутньої мами?

Йод є основним компонентом гормонів щитовидної залози, і, на превеликий жаль, не накопичується в організмі. Це означає, що якщо ми не отримуємо йод регулярно з їжею, у нас може виникнути його дефіцит. Всупереч всім міфам, недостатньо просто виїхати на море на тривалу відпустку, щоб «подихати свіжим повітрям» і поповнити запас йоду. Він, в основному, всмоктується в кишечнику (близько 90%), тому найкращий спосіб поповнення запасів йоду, за допомогою спеціальної дієти. На процес абсорбції і метаболізм йоду в щитовидній залозі в основному впливають залізо і селен.
Але які його основні функції? За що відповідає йод в організмі людини?

Знайти в аптеках:

Важливо знати про йод?

Перш за все, йод відповідає за вироблення гормонів і швидкість метаболічних змін, що відбуваються в клітинах. Він необхідний для виробництва гормонів щитовидної залози T3 і T4. Дефіцит йоду пов’язаний з гіпотиреозом, а у жінок, також з порушеннями репродуктивної функції. Більш того, дефіцит йоду може призвести до пороків розвитку плода, викидням і кретинізму. Саме нестача йоду (поряд з нестачею заліза) є, на жаль, найбільш поширеною. У свою чергу, надлишок йоду пов’язаний з низкою розладів: від дихальної системи до шлунково-кишкового тракту.

Джерела йоду

Важливо вживати йод регулярно протягом всього життя. Перш за все, йод міститься в морських продуктах: морська капуста, кальмари, тріска. Безумовно, корисно їздити один раз на рік до моря і там насичуватись морепродуктами. Але це не буде профілактикою йодного дефіциту, оскільки, як було сказано вище, запастися йодом на рік вперед не вийде. Організм візьме рівно стільки, скільки йому необхідно на даний момент часу. Найпростіший спосіб підтримувати достатній вміст йоду в організмі — це вживання йодованої солі.

В 1 капсулі комплексу Прегна-5 міститься 200 мкг йоду, що відповідає рекомендаціям МОЗ України для вагітних жінок (Наказ Міністерства охорони здоров’я України №417 від 15.07.2011) та країн Європи.

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment