Останні роки навколо фолієвої кислоти склався справжній ажіотаж: у Франції, США, Угорщині, Чилі, Британії все борошно фортифікується фолієвою кислотою.

Вважається, що це знизить рівень народження дітей з пороками.

Знайти в аптеках:

Вагітність без фолієвої кислоти

Переважній більшості майбутніх мам назначали вживання фолієвої кислоти з перших днів вагітності або, що ще краще, з моменту підготовки до неї. ФК (вітамін В9) сприяє нормальному росту і розвитку плоду. Відповідно до сучасних європейських рекомендацій для жінок, які планують вагітність і вагітних жінок, добова доза фолієвої кислоти становить 800 мкг.

фолиевая кислота, прегна-5, Прегна5, фолька, беременность, материнство, pregnancy, folic acidУ яких продуктах харчування міститься фолієва кислота?

— хліб
— макаронні вироби (краще з борошна грубого помелу)
— вівсянка, гречка, рис
— броколі і шпинат
— білокачанна, брюсельська і капуста цвітна
— зелений горошок та бобові
— апельсини, банани
— печінка і яйця

На перший погляд, це продукти, з яких можна скласти збалансований раціон. Але є одне «але»! Для того, щоб забезпечити добову потребу організму у фолієвій кислоті, Вам необхідно з’їдати, приблизно, два кілограми сирого шпинату в день (або броколі, або макаронів, що Вам більше до вподоби?). При термічній обробці ФК втрачає практично всі (90%) свої корисні властивості.

Чим дорогі препарати з ФК відрізняються від бюджетних аналогів?

За результатами досліджень, у більшої половини жінок не засвоюється фолієва кислота з їжі і харчових добавок, більш ніж у 64% вагітних жінок були виявлені мутації, які блокують їх метаболізм. Відповідно, вживання звичайної ФК не завдасть шкоди (якщо Ви не з 1% жінок, у яких вона не розщеплюється в принципі), але і користі у вигляді зниження ризику розвитку дефектів нервової трубки плода і вроджених вад серця не принесе.

Останні роки гінекологи стали призначати препарати з активною формою фолату — 5-метілтетрагідрофолат. У 2014-му році Newcastle University (Університет Ньюкаселу) резюмував, що велика частина фолатів, що надходять з їжі, перетворюється в метілтетрагідрофолат ще до потрапляння в кров, чим і забезпечується їх біодоступність. У разі споживання звичайної ФК, є ризик насичення нею організму, в результаті чого в крові циркулює ФК, що не перетворилася в метілтетрагідрофолат і, відповідно, не була засвоєна. Максимальний ефект від вживання фолієвої кислоти Ви отримаєте тільки в тому випадку, коли вона буде на 100% засвоєна Вашим організмом!

Знайти в аптеках:

І ще декілька приємних бонусів

Безумовно, на перше місце вагітні жінки ставлять здоров’я свого малюка, але вживання вітаміну В9 також позитивно позначається і на загальному стані здоров’я майбутньої мами.

Фолієва кислота — приголомшлива профілактика захворювань психіатричного профілю. До речі, дослідження А. Міллера 2008 року підтвердило, що ФК сприяє зменшенню депресивного синдрому!

В9 бере участь в процесі утворення нових клітин, і тому її вживання позитивно позначається на стані шкіри, волосся та нігтів!

Необхідну і достатню кількість фолієвої кислоти можна отримати з 1 капсули Прегна-5. Компоненти в складі комплексу добре поєднуються між собою, містяться в достатніх і безпечних кількостях і відповідають українським та європейським рекомендаціям для вагітних і жінок, що годують груддю.

фолиевая кислота, прегна-5, прегна5, беременность, материнство, pregnancy, folic acid

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment