Правильний підбір вітамінів — це запорука здорової вагітності. Є вітаміни і мінерали, які необхідно підбирати індивідуально, залежно від особливостей організму жінки. А є ті, яких потребує кожна майбутня мама протягом всієї вагітності.

Наприклад, йод необхідний для вироблення гормонів щитовидної залози і швидкості метаболічних змін. Крім того, він здатний запобігти вадам розвитку плода, кретинізму і викидню.

Знайти в аптеках:

Залізо допомагає транспортувати кисень в організмі. Саме брак цього елементу викликає анемію у вагітних.

Фолієва кислота сприяє нормальному росту і розвитку плоду.

Вітамін D – це запорука здорових зубів мами і міцного скелета майбутнього малюка.

ДГК або докозагексаенова кислота є не менш важливим елементом для нормального розвитку малюка. Далі ми розглянемо, що таке ДГК, як вона впливає на плід і де її можна знайти.

 

Що таке ДГК?

Докозагексаєнова кислота — це поліненасичена жирна кислота, яка є найціннішою з групи кислот Омега-3. Основні джерела ДГК: морська риба, риб’ячий жир і морепродукти.

Ця кислота є одним з основних будівельних матеріалів для мозку. У період вагітності малюк отримує цей інгредієнт від матері, а після пологів з молоком. Але що робити тим, хто під час вагітності не вживає рибу, тим самим позбавляючи свій організм ДГК? Якщо в раціоні немає морепродуктів (щоденна норма прийому — 400 г лосося), рекомендується вживати спеціальні добавки.

 

Переваги ДГК для мами і малюка

В першу чергу необхідно сказати, що докозагексаенова кислота позитивно впливає на розвиток мозку плоду і малюків, які перебувають на грудному вигодовуванні. Клінічні випробування в багатьох країнах довели, що діти, чиї матері приймали ДГК, досягають кращих результатів в тестах на визначення в зорово-моторної координації , у них вище IQ у порівнянні з малюками, чиї матері не приймали цей інгредієнт. Крім того, в Університеті Маастріхта були обстежені 782 пари матерів з дітьми. Результати показали зв’язок між високим рівнем докозагексаєнової кислоти у матері і правильною вагою малюка при народженні і відповідною окружністю голови.

 

Пам’ятайте, що здоров’я майбутнього малюка безпосередньо залежить від кількості життєво важливих вітамінів в організмі матері. Намагайтеся ввести в раціон більше морепродуктів або не забувайте пити відповідні вітаміни. Ідеальним вітамінним комплексом є Прегна-5, до складу якого входять всі важливі елементи для здоров’я матері і малюка.